HOTZIELONA GÓRA:

ZGK podsumowuje zimę i rozpoczął już wiosenne porządki

– Takiej zimy w ostatnich latach nie mieliśmy – mówi Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze.

W kalendarzu wiosna, za oknami słońce, mamy więc nadzieję, że zima – przez moment całkiem sroga – jest już historią. Taką nadzieję mają też w Zakładzie Gospodarki Komunalnej. Krzysztof Sikora, prezes ZGK zdradził, że był moment, kiedy sól była towarem naprawdę mocno deficytowym.

Nie była to łatwa zima. Takiej w ostatnich latach w Zielonej Górze nie mieliśmy. Musieliśmy zwiększyć zasoby soli. W pewnym momencie te zasoby się skończyły. Był taki weekend, że” stawaliśmy na rzęsach”, a sól przyjeżdżała z odległych zakątków Polski.

Sikora pytany o ilość wykorzystanej soli, przyznaje, że akcja zima wciąż jest jeszcze na etapie podsumowania. Jednocześnie trwa już pozimowe sprzątanie.

W tych ostatnich, lutowych, ciężkich weekendach poszło bardzo dużo soli. Dzisiaj mamy tego efekty i zbieramy piasek. Prosimy o cierpliwość, zbieramy piasek wysypany na ścieżkach rowerowych. Wytrzymajmy jeszcze chwilę. Mamy jeszcze do końca marca zimowe dyżury, a już sprzątamy na wiosnę. Robimy, co możemy, żeby tego piachu pozimowego uniknąć.

Prezes ZGK podkreślił, że pozytywne skutki takiej zimy odczujemy latem. – Nie będziemy narzekać na suszę i niski poziom wód gruntowych – dodał Sikora.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: