ZIELONA GÓRA:

Zespół Edukacyjny nr 3 przyciąga programowaniem, udziałem w olimpiadach i gigantycznymi szachami

Przedszkole nr 24, Szkoła Podstawowa nr 21 oraz Gimnazjum nr 8 to główne miejsca nauki dzieci oraz młodzieży z osiedla Pomorskiego. Propozycja dla przyszłych uczniów to jednak coś więcej niż przesiadywanie w szkolnej ławie. 

Zespół Edukacyjny nr 3 daje możliwość rozwijania umiejętności i pasji. Nauczyciele oferują mnóstwo zajęć pozalekcyjnych. Do wyboru m.in. nauka gry w szachy, programowania i szereg aktywności sportowych oraz artystycznych.

– Mamy zrobioną dzięki staraniom pani Wilińskiej, wychowawczyni klasy II b, szachownicę w korytarzu i prawdziwe, duże, drewniane pionki (…). Mamy zajęcia z języka polskiego, historii, fizyki, (…) kółko fotograficzne, zajęcia z informatyki, w tym także z programowania, zajęcia z gry w piłkę nożną i siatkową – wylicza Anna Baka, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 21 w Zespole Edukacyjnym nr 3.

Wielu uczniów placówki osiąga później sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych.

– W tym roku mamy laureata konkursu przedmiotowego z matematyki, a także finalistę konkursu z historii. Nasze dzieci chętnie i licznie uczestniczą w rozmaitych konkursach, osiągając sukcesy na szczeblu ogólnokrajowym, wojewódzkim, międzyszkolnym czy też miejskim – dodaje wicedyrektor.

W szkole funkcjonuje stołówka i świetlica.

Rekrutacja do Zespołu Edukacyjnego nr 3 zostanie ogłoszona po komunikacie Urzędu Miasta w drugiej połowie kwietnia. Więcej informacji w poniższej rozmowie.

Godzina Rektorska – 10.04. – Anna Baka

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: