ZIELONA GÓRA:

Zespół Edukacyjny nr 10 pod lupą. Radna pyta o szczegóły inwestycji

W Zielonej Górze powstaje nowa szkoła – ma być to Zespół Edukacyjny nr 10. Radna Anita Kucharska-Dziedzic, liderka ruchu miejskiego, pyta w interpelacji do prezydenta miasta o szczegóły edukacyjnej inwestycji.

W odpowiedzi Janusza Kubickiego na zapytanie radnej dowiadujemy się m.in. o kosztach całej inwestycji i z jakich środków jest finansowana. – Koszt przebudowy, nadbudowy, rozbudowy i zmiany sposobu użytkowania budynków biurowo-magazynowych na Zespół Edukacyjny zgodnie z zawartą umową z Wykonawcą PPUiH „Agrobex” wynosi 27.402.236,33 zł brutto. Środki na realizację przedsięwzięcia pochodzą między innymi z umowy kredytowej podpisanej z Bankiem BGK – czytamy w odpowiedzi prezydenta Janusza Kubickiego.

Radna pyta także o właściciela gruntu na którym powstaje szkoła. Zgodnie z odpowiedzią miasta, jest to spółka KTBS. W interpelacji możemy znaleźć także pytania o konkretne pomieszczenia, jakie mają powstać w placówce. Jak wynika z pisma, uczniowie Zespołu Edukacyjnego nr 10 będą mieli stołówkę i salkę gimnastyczną, jednak ta ostatnia ma zostać uruchomiona do 1 września 2020 r. Zaprojektowano także miejsca parkingowe.

Trwają też prace projektowe i uzgodnienia nad nowym przejściem dla pieszych przez czteropasmową ulicę Batorego dla dzieci z rejonu ul. Rzeźniczaka.

Pełną treść interpelacji radnej Anity Kucharskiej-Dziedzic i odpowiedzi prezydenta, można przeczytać na stronie Urzędu Miasta.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: