ZIELONA GÓRA:

Żegnamy lato z OWES-em! Jutro – Piknik Ekonomii Społecznej

Rodzinnym piknikiem na Dzikiej Ochli będzie żegnać wakacje Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej. Zaprosił na niego fundacje, stowarzyszenia i spółdzielnie socjalne z regionu – w sumie 18 organizacji. Przygotowują one rozmaite atrakcje dla Lubuszan.

W trakcie pikniku mieszkańcy dowiedzą się, na czym polega społeczny biznes i jak można na nim zarabiać, a także wezmą udział w twórczych warsztatach.

Na piknik można przyjść po to, żeby zobaczyć, co robi na przykład fundacja Kreartywni. A na przykład będziemy z nimi robić ramki z wakacji. Będzie z nami spółdzielnia socjalna „Nasze Zaodrze”. I tutaj będziemy robić różnego rodzaju dekoracje do domu z drewna. Będzie fotobudka, będzie można przyjść rodzinnie, zrobić sobie fajne, szalone zdjęcie. Oprócz tego będzie ognisko.

Uczestnicy pikniku poznają również technikę zdobienia przedmiotów metodą decoupage’u.

Decoupage jest to metoda ozdabiania na drewnie. Może być również wykorzystywana na szkle. Są w niej zawarte metody serwetkowe, których szczegóły pokażę na Pikniku Ekonomii Społecznej.

Liczba uczestników pikniku jest ograniczona. W jednym warsztacie będą mogły wziąć udział jednocześnie dwie osoby. Obowiązuje noszenie maseczek. Piknik Ekonomii Społecznej na Dzikiej Ochli odbędzie się jutro (12 września) od 12:00 do 17:00.

Więcej o pikniku możecie się dowiedzieć także z poniższego wideo.

Studio Winobraniowe: OWES Zielona Góra

W Winobraniowym Studiu Radio Index 96 fm: OWES Zielona Góra + gościePartnerzy Winobraniowego Studia Radia Index 2020:Restauracja Winiarnia BachusStacja Kontroli Pojazdów PolControl ul. Jana z Kolna, zajezdnia PKSEvity

Geplaatst door Radio Index 96 fm op Vrijdag 11 september 2020

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: