UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Zdrowie w galerii, czyli trzymamy rękę na pulsie

Przezwyciężenie wstydu i obaw jest szczególnie ważne, jeśli chodzi o nasze zdrowie i życie. Nadal wiele osób unika badań profilaktycznych. Tymczasem strach lepiej zastąpić wiedzą.

Studenci kierunku lekarskiego z Uniwersytetu Zielonogórskiego organizują w mieście akcję „Zdrowie pod kontrolą”. Będą uświadamiać mieszkańcom, że o swoje zdrowie należy dbać, by przynajmniej zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych. O tym przypomną m.in. na stoisku pod nazwą „Serce masz tylko jedno”.

Podczas tej akcji będzie można dokonać badania ciśnienia tętniczego oraz wykonać pomiar glukozy. Jest to akcja skierowana raczej do osób starszych, ponieważ można dzięki temu wykryć u kogoś cukrzycę lub nadciśnienie. To dosyć ważne, bo te choroby są bardzo częste, a ludzie nie zdają sobie z tego sprawy. One też często nie dają na początku objawów, dlatego ludzie je bagatelizują.Natalia Haze, IFMSA-Poland Oddział Zielona Góra

Poza tym na osoby dorosłe będzie czekać stanowisko przygotowane we współpracy z fundacją DKMS. Na nim zielonogórzanie dowiedzą się więcej o nowotworach krwi, przeszczepie szpiku kostnego, a także będą mogli zarejestrować się jako potencjalni dawcy. Z myślą o najmłodszych studenci nagłośnią zaś inicjatywę „Szpital Pluszowego Misia”. Powstała po to, by pokazać małym pacjentom, że lekarze i leczenie to nic strasznego.

Kiedy rodzice będą korzystać z innych stanowisk, dzieci mogą podejść do małego stoliczka, przy którym będzie akcja „Szpital Pluszowego Misia”. Razem z naszymi studentami będą mogły pobawić się w szpital i „zbadać” z nami misia.Natalia Haze

Akcja „Zdrowie pod kontrolą” będzie prowadzona 18 i 19 listopada od 12:00 do 18:00 na pierwszym poziomie galerii Focus Mall. Więcej o stanowiskach promujących zdrowie – w całości wywiadu.

Godzina Rektorska – Natalia Haze

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X