ZIELONA GÓRA:

Zdobywają puchary, medale i podziw kolegów! Poznaliśmy młodych Sportowców Roku

Kuźnia sportowych talentów ponownie doceniła najlepszych uczniów. Tradycją Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Zielonej Górze jest coroczny plebiscyt „Sportowiec Roku”. Nagrody wręczono dzieciom i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 10, Sportowego Gimnazjum nr 4 i VII Liceum Ogólnokształcącego.

Jednym ze zwycięzców plebiscytu został licealista i pięcioboista Kamil Kasperczak. Trenuje pięciobój nowoczesny od dziesięciu lat.

Wszystko zaczęło się od WF-u w szkole w Drzonkowie, a mianowicie tego, że mieliśmy basen. Po prostu mi się to spodobało i rodzice zapisali mnie do szkółki pływackiej w Drzonkowie. Trener Tomasz Cygański, który jest teraz moim głównym trenerem, zaproponował, żebym trenował pięciobój nowoczesny, a nie samo pływanie. Po kolei, z roku na rok, dochodziły mi dodatkowe dyscypliny pięcioboju. Dzisiaj już jestem młodzieżowcem, startuję na zawodach mistrzowskich i rangi polskiej. Myślę, że moim największym osiągnięciem jest kwalifikacja na młodzieżowe igrzyska olimpijskie, które odbyły się w Buenos Aires. Na igrzyskach zaprezentowałem dobrą formę – dziewiąte miejsce indywidualnie, trzecie miejsce w sztafecie miks z koleżanką z Hiszpanii.Kamil Kasperczak

W konkursie „Sportowiec Roku” startują nie tylko uczniowie ze świetnymi wynikami. Pod uwagę jest brany również charakter młodych ludzi.

Wybierana jest dziesiątka najlepszych sportowców pod każdym względem. Pod względem sportowym, mentalnym, pod względem bycia dobrym dla ludzi, również popularnym. Głosują uczniowie naszej szkoły. Po zliczeniu wszystkich punktów jest wybierany Sportowiec Roku na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum.Agnieszka Melańczuk-Oleszak, nauczycielka wychowania fizycznego i trener w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Zielonej Górze

Laureaci plebiscytu otrzymali nagrody pieniężne od sponsorów i szkolnej rady rodziców. Do tytułu „Sportowca Roku” byli nominowani zawodnicy takich dyscyplin, jak pływanie, pięciobój nowoczesny, ju-jitsu, koszykówka czy akrobatyka.

Przyszłoroczny plebiscyt będzie dla szkoły jubileuszowym. Odbędzie się po raz pięćdziesiąty.

W trakcie uroczystości wręczone zostały również stypendia sportowe – jest to pomysł radnego Marcina Pabierowskiego. Otrzymało je 15 uczniów.

To jest ten najcięższy okres tworzenia, wykuwania talentów zawodniczych. Łączenie nauki z życiem sportowym, treningi o piątej rano, później lekcje, po lekcjach znowu treningi to są największe obciążenia. Dlatego każde wsparcie, na pewno wsparcie finansowe jest ważne dla zawodnika i rodzica. Ale program jest tak ułożony, że to trenerzy kreują zawodników i wskazują osoby, które ich zdaniem bardzo mocno się rozwijały i potrzebują tego wsparcia. Serce rośnie, jak spotykamy się kilka razy i oceniamy te nazwiska.Marcin Pabierowski, radny miasta Zielona Góra

Na stypendia sportowe zostało przekazane ok. 50 tysięcy złotych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: