ZIELONA GÓRA:

Zdalne nauczanie w Zielonej Górze: w przyszłym tygodniu – dostawa laptopów

Nauka w szkołach odbywa się hybrydowo, a miasto jest w kontakcie z dyrektorami szkół. Prowadzone są narady online – informuje Wioleta Haręźlak o stanie zielonogórskiej oświaty w czasie pandemii. Na antenie Radia Index podała też, które placówki są zamknięte.

Swoją działalność do nauczania hybrydowego ograniczyły niektóre przedszkola i szkoły.

Przedszkole nr 14 na ulicy Krasickiego jest całkowicie zamknięte. Tam jest ognisko wirusa. Mamy przedszkola nr 34 i 37, gdzie wprowadzono zajęcia hybrydowo, też ze względu na personel, który jest zakażony. Mamy zespoły edukacyjne – 5, 6, 9. 6 to jest Przylep, 5 to Ochla, 9 to jest osiedle Zastalowskie – tam wprowadzono nauczanie hybrydowe. To jest sytuacja na dzisiaj. Na pewno jest dynamiczna.

Decyzję o przejściu na nauczanie zdalne lub hybrydowe w szkołach podstawowych podejmują dyrektorzy szkół. Szkoły ponadpodstawowe mają natomiast obowiązek prowadzenia kształcenia hybrydowego na podstawie wytycznych ministerstwa. Miasto Zielona Góra będzie użyczać uczniom kolejnych laptopów.

W przyszłym tygodniu do Zielonej Góry będą dostarczone laptopy dla uczniów. To jest 1200 komputerów dla Zielonej Góry, kolejna partia komputerów. Natomiast proszę pamiętać, że komputery, które są w zasobach każdej ze szkół, również mogą być wypożyczone, jeśli uczniowie nie mieliby takiej możliwości, aby mieć dostęp do komputera. Oprócz tego część komputerów – około 300 – pójdzie do powiatu: do Sulechowa, Czerwieńska, Zaboru i Świdnicy.

Wypowiedź Wiolety Haręźlak o edukacji na odległość w Zielonej Górze – także na radiowym Facebooku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: