SPORT:ZIELONA GÓRA:

Zawody sportowe na starówce? Dlaczego nie?!

Biegi z przeszkodami to dyscyplina, która coraz bardziej zyskuje na popularności. Zawody odbywają się już nie tylko w otoczeniu przyrody, ale też w samym sercu miasta. Tak będzie w kolejny weekend w Zielonej Górze.

Runaway Drogbruk Zielona Góra to impreza, która będzie rozgrywana na starówce. Jej inicjatorem jest Rafał Kasza. Uczestnik, ale i organizator zawodów. Objaśnia nam, na czym polega ta rywalizacja i z czym muszą mierzyć się uczestnicy.

Dyscyplina jest bardzo młoda w naszym kraju. W Polsce jest kilka lat, ale szybko się rozwija. Początkowo były to biegi na dystansach 5-20 km, na których były rozstawione przeszkody, najczęściej naturalne. Trzeba było też dźwigać ciężary, kłody, worki z piaskiem.

W Zielonej Górze, na ok. 200-metrowym dystansie uczestnicy będą rywalizować wokół ratusza, który otoczy siedem przeszkód. To zmagania w formule tzw. Ninja Games.

Będzie też taka widowiskowa formuła sztafet. Trzyosobowe sztafety będą rywalizować i to jest jeszcze szybsze i z jeszcze większą ilością emocji.

W sobotę, 15 sierpnia będą rywalizować dorośli, zaś w niedzielę na specjalnie przygotowanym torze zmierzą się też ze sobą dzieci. Impreza ma na celu m.in. spopularyzowanie tej dyscypliny sportu. Początek zmagań w sobotę o 14:00. Zawody w niedzielę zaczną się w południe.

Pełny program poniżej:

Sobota, 15 sierpnia:

13:00-14:00 trening otwarty – próba toru
14:00-20:30 przebieg zawodów
20:45-21.30 sztafety Ninja
21: 45 dekoracja

Niedziela, 16 sierpnia:

10:00-12:00 trening otwarty – próba toru
12:00-??:?? przebieg zawodów dla wszystkich zapisanych zawodników
12:00-14:00 Runaway Junior – dla wszystkich dzieci w kategoriach wiekowych 4-8 lat oraz 9 -13

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: