SPORT:ZIELONA GÓRA:

Zastal wygrał w Tallinie i jest piąty w tabeli ligi VTB

Trwa świetna passa koszykarzy Enei Zastalu BC Zielona Góra w lidze VTB. Mistrzowie Polski wygrali w Tallinie z miejscowym Kalevem 86:79.

Kto spodziewał się łatwej przeprawy w Estonii, ten był w błędzie. Kalev to wprawdzie jedna z najsłabszych drużyn w rozgrywkach, ale gospodarze mocno postawili się naszej ekipie. Całe spotkanie miało dość wyrównany przebieg. Po I kwarcie Zastal prowadził 22:21, po drugiej – 47:44. W trzeciej kwarcie dominowali gospodarze, a Zastal grał nierówno. Po 30 minutach estończycy prowadzili 72:66. Na całe szczęście zielonogórzanie świetnie zagrali w ostatniej części meczu, którą zwyciężyli 20:7, a cały mecz różnicą dziewięciu punktów.

Po tej wygranej Zastal awansował na piąte miejsce w tabeli. W poniedziałek zielonogórzan czeka arcytrudna przeprawa – mecz z wiceliderem tabeli  -CSKA Moskwa

Warto dodać, że koszykarzy Zastalu dziś poprowadził asystent Żana Tabaka – Felix Alonso. Pierwszemu trenerowi Zastalu zmarła matka i stąd jego nieobecność.