SPORT:ZIELONA GÓRA:

Zastal wygrał w sparingu z Turowem. Uraz centra

Kolejny sparing mają za sobą koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra. Tym razem “biało-zieloni” pokonali Turowa Zgorzelec 92:77.

Pierwsza połowa była słaba w wykonaniu naszej drużyny, która przegrywała sześcioma punktami. W drugiej było już znacznie lepiej.  – Nie wynik był jednak najważniejszy – mówił po sparingu trener zielonogórzan Oliver Vidin.

Wynik nie ma znaczenia. To są mecze przygotowawcze. Dziś więcej grali zawodnicy, którzy wcześniej nie dostawali tylu szans. Przykładowo Przemek Żołnierewicz w ogóle dziś nie grał. Hadzibegović doznał kontuzji, Zecević grał 20 minut. Cieszę się, że ta druga połowa była zdecydowanie lepsza niż pierwsza.

Martwić mogą urazy w zespole Enei Zastalu. Podczas sparingu z Turowem kostkę skręcił  Alen Hadzibegović. Wcześniej, podczas jednego z treningów urazu kości twarzy nabawił się Kareem Brewton.

Ma wizytę u lekarza, zobaczymy co powie. Ma złamanie twarzy kości. A Hadzibegović ma uraz kostki.

Najwięcej punktów dla Enei Zastalu zdobyli: Kutlesić 22, Wójcik 15, Cosey 13. W najbliższy weekend zielonogórzanie udadzą się do Wrocławia na turniej memoriałowy im. Adama Wójcika.