KOSZYKÓWKA:ZIELONA GÓRA:

Zastal po raz jedenasty!

Maszyna pędzi dalej! Zastal Enea BC Zielona Góra wygrał po raz jedenasty w Energa Basket Lidze. Zielonogórzanie pokonali w środę Eneę Astorię w Bydgoszczy 101:87.

To czwarty mecz z rzędu w Polsce, gdy podopieczni Žana Tabaka przekroczyli granicę stu punktów.

Spotkanie w Bydgoszczy lepiej zaczęli jednak gospodarze, którzy nieznacznie prowadzili po pierwszej kwarcie. Zastal wyższy bieg wrzucił w drugiej kwarcie i na przerwę schodził z 9-punktowym prowadzeniem. Ambitna Astoria trzymała się zielonogórzan także w trzeciej kwarcie, ale w czwartej mistrzowie kraju zbudowali już bezpieczniejszą przewagę.

Gospodarze mieli swoje atuty. Zanotowali więcej asyst od Zastalu, co w polskiej lidze jest wręcz niespotykane. Zielonogórzanie zdominowali jednak walkę na tablicach, a mecz z double-double skończył Geoffrey Grosselle. Amerykanin zanotował 21 punktów i 11 asyst. Zastal był też znacznie skuteczniejszy rzutowo.

To nie koniec meczowego maratonu zielonogórzan. W sobotę Zastal podejmie Arged BM Slam Stal Ostrów.