KOSZYKÓWKA:ZIELONA GÓRA:

Zastal pewnie wygrywa we Włocławku!

W starciu mistrzów lepsi ci aktualni! Zastal Enea BC wygrał we Włocławku z Anwilem 90:67. To siódma wygrana zielonogórzan na parkietach Energa Basket Ligi.

Zielonogórzanie piątkowy mecz w Hali Mistrzów zaczęli od mocnego uderzenia. Po trzech minutach, po celnym rzucie z dystansu Marcela Ponitki było 15:3. Później gra się wyrównała, ale i tak po 10 minutach 24:17 prowadzili Zastalowcy.

W drugiej kwarcie gospodarze próbowali zniwelować straty, na moment w meczu był nawet remis, a nieoczekiwanie ciężar gry na siebie wśród miejscowych wziął Andrzej Pluta jr. Młody koszykarz zdobył dla Anwilu w sumie 12 pkt. Do przerwy Zastal prowadził czterema punktami.

Druga połowa zdecydowanie pod dyktando zielonogórzan. Zastal na tle rywali dominował po przerwie zespołową i poukładaną koszykówką. Dowód? Koszykarze Žana Tabaka rozdali 26 asyst. 26-punktami prowadzili też najwyżej w meczu. Skończyło się na 23-punktowym plusie.

Aż sześciu naszych koszykarzy kończyło mecz z dwucyfrową zdobyczą. Najwięcej, 19 punktów rzucił Blake Reynolds. Na pochwały zasługuje też nowa twarz – Kris Richard. Amerykanin w swoim drugim meczu w barwach Zastalu zanotował 12 punktów, 5 zbiórek, 4 asysty i 3 przechwyty.

Zastal wraca teraz do Zielonej Góry i szykuje się na niedzielny mecz z Tsmokami Mińsk w lidze VTB.