LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Zarząd województwa z kwotą 50 milionów na pomoc szpitalom. Czy wojewoda utrudnia procedury?

50 milionów złotych – to kwota, jaką zarząd województwa lubuskiego w trybie natychmiastowym przeznaczył na walkę z koronawirusem. Chodzi o jak najszybszą pomoc lubuskim szpitalom.

Jak poinformowała dziś na konferencji prasowej marszałek województwa Elżbieta Polak tylko w ciągu jednego dnia szpitale zawnioskowały o pomoc w kwocie prawie 330 milionów złotych. Urząd Marszałkowski w porozumieniu z Komisją Europejską  i wojewodą przeznaczył więc pieniądze na pomoc lubuskim placówkom. Mówi marszałek Elżbieta  Polak.

5 milionów utrzymujemy na testy. Umowy są juz podpisane. 9 milionów przeznaczamy na sprzęt ochrony osobistej. Za 33 miliony zakupujemy urzadzenia ratujące życie. Za 3 miliony zakupujemy ambulanse. Elżbieta Polak

Marszałek dodaje, że kwota 50 milionów złotych została przekierowana z Lubuskiego Programu Operacyjnego na bieżące potrzeby szpitali. Z taką interpretacją nie zgadza się jednak wojewoda lubuski. – Władysław Dajczak napisał na urząd skargę do ministerstwa – mówiła Elżbieta Polak.

Pan wojewoda napisał skargę, co się nie mieści w głowie. Dwa tygodnie temu zielone światło dała Unia Europejska i zarząd podjał działania w celu uproszczenia procedur. Ten podział środków nie podobał się panu wojewodzie. Elżbieta Polak

Do tej sprawy jeszcze powrócimy.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: