ZIELONA GÓRA:

Zapisy na bieg dla Dawidka do poniedziałku

Młodość w parze z doświadczeniem, to często przepis na sukces. Licealna Grupa Inicjatywna „Przyspieszeni w Praktyce” wspólnie z fundacją „My Aktywni” i Biegostacja chcą pomóc 5-letniemu Dawidowi Maślenikowi, który potrzebuje pilnej i kosztownej operacji serca w Stanach Zjednoczonych.

Jedni mieli pomysł i chęci, drudzy doświadczenie w organizacji imprez sportowych o charakterze charytatywnym. W kolejną sobotę, 25 lutego odbędzie się bieg „Przyspieszmy z pomocą!”. Mówi Klaudia Kaczmarek, jedna z inicjatorek wydarzenia.

Pomysł wziął się z tego, że jako młodzieżowa grupa inicjatywna chcieliśmy zrobić coś dobrego. Dawidek jest w sytuacji, która wymaga pilnej pomocy, zdecydowaliśmy się, że to dla niego pobiegniemy.

Bieg główny odbędzie się na dystansie pięciu kilometrów. Start i meta w Ogrodzie Botanicznym. Wcześniej odbędą się biegi dziecięce. Zapisy prowadzone są na stronie www.super-sport.com.pl. Mówi Lena Pilonis z Biegostacji.

Trasa jest bardzo ciekawa. To będzie jej inauguracja. Myślę, że może się spodobać biegaczom. Ta jest wyjątkowa. Będzie ciasto, kawa, herbata. Będziemy zbierać za to pieniądze do puszek.

Dla Dawida wcześniej zjednoczyło się środowisko piłkarskie, organizując turniej. Kolejną imprezą będzie bieg. Zapisy trwają do poniedziałku, 20 lutego, do północy.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00