ZIELONA GÓRA:

Zamknęli siłownię? Biegiem do lasu!

„Biegam, bo lubię lasy” to nowa inicjatywa Lasów Państwowych i fundacji „Wychowanie przez sport”. Jej regionalną odsłoną są treningi biegowe na terenie Nadleśnictwa Zielona Góra. Amatorzy ruchu na świeżym powietrzu spotykają się co niedzielę przy kąpielisku w Ochli.

W treningach mogą wziąć udział i początkujący biegacze, i ci bardziej doświadczeni. Wydarzenia są otwarte dla wszystkich.

Są to bezpłatne treningi biegowe z trenerką lekkiej atletyki. Chciałam przy okazji od razu uspokoić, że treningi są bardzo bezpieczne. Po pierwsze jesteśmy w lesie, jest to otwarta przestrzeń, świeże powietrze, zachowujemy odległości między sobą. W lesie nie musimy mieć maseczek, natomiast każdy dba o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych uczestników. W dobie COVID-u nie mamy tak jak wcześniej możliwości wychodzenia czy imprezowania, bo jednak są obostrzenia. A tutaj, w lesie, możemy spokojnie poczuć się bezpiecznie, bo jesteśmy na otwartej przestrzeni.

Zielonogórskie lasy są wręcz stworzone do biegania czy spacerów nordic walking – przekonuje przedstawicielka Lasów Państwowych.

Przede wszystkim chcemy pokazać, że lasy są świetnie przygotowane nie tylko dla biegaczy – dla sportowców w ogóle i osób, które chcą uprawiać rekreację w lesie, czy to z kijkami czy poprzez spacery. Mamy kilkadziesiąt bardzo dobrze przygotowanych tras, nawet w okolicy samej Zielonej Góry. Bieg w lesie jest bardzo dobry dla naszych stóp – każdy biegacz to potwierdzi, jest bardzo dobra nawierzchnia. Wystarczą odpowiednie buty i biegać w lesie może każdy.

Najbliższy trening odbędzie się w niedzielę o 9:30. Zbiórka – na parkingu przed kąpieliskiem w Ochli. Osoby chętne do udziału w biegu powinny oznaczać się w wydarzeniu na Facebooku. Biegi leśnymi trasami będą organizowane co tydzień, aż do 20 grudnia.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: