ZIELONA GÓRA:

Załóż pidżamę, ale nie kładź się jeszcze. Chodź na spacer!

Co zrobić w pierwszy wakacyjny, letni weekend? Propozycji w Zielonej Górze i przyległych jej sołectwach nie brakuje. Od rana do wieczora. Wieczorem odbędzie się ósmy już Nocny Spacer Pidżamowców.

Miłośnicy nocnych wędrówek po Wzgórzach Piastowskich obowiązkowo muszą stawić się w pidżamach lub koszulach nocnych, które są niemniej ważne jak latarki. Na czym polega fenomen wydarzenia, które co roku cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i dorosłych? O tym Paweł Wysocki, radny Zielonej Razem i inicjator wydarzenia.

Na początku sceptycznie podchodziłem do tego pomysłu, zastanawiałem się czy ktoś w ogóle przyjdzie, ale jak wybijała 22:00, bo zawsze o tej porze zaczynamy i zjechały się przy pierwszym spacerze auta, to byłem w szoku. To jest zawsze 100-150, a czasami nawet 200 osób. To najbardziej szalone osoby z miasta. Przebrane nie tylko pidżamy. Jest zawsze bardzo fajna atmosfera.

Co roku impreza ma jakiś cel, na który zbierane są też pieniądze. W tym roku środki pomogą w renowacji zabytkowego wozu strażackiego z jednostki OSP Sucha.

Mamy tam wóz z 1972 r. W tym roku dostaniemy nowy wóz i zaczęliśmy się zastanawiać, co zrobić ze starym. Będziemy go remontować. Ten wóz w asyście strażaków będzie nas prowadzić po drodze przeciwpożarowej. Idziemy do źródełka, potem wracamy na polanę ogniskową. Tam mamy kiełbaski darmowe, zapraszamy serdecznie.

Zbiórka o 21:45 w Ogrodzie Botanicznym, koniec imprezy około północy, a dla tych, którzy bliżej chcą się zaznajomić z działalnością strażaków z OSP Sucha propozycja na popołudnie. Od 15:00 w tamtejszej dzielnicy rozpocznie się festyn rodzinny.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X