SPORT:ZIELONA GÓRA:

Zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w tenisie

Zawodniczki Górnika Bytom zdobyły złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski Kobiet w Tenisie, rozgrywanych w hali MOSiR Zielona Góra. W czwartkowym finale pokonały BKT Advantage Bielsko-Biała 4:1. Po brąz sięgnął zespół CKT Grodzisk Mazowiecki, w którym grała zielonogórzanka Martyna Kubka.

Finał był prawdziwym popisem siły zawodniczek z Bytomia, bowiem już na otwarcie, w dwóch pojedynkach singlowych, nie straciły nawet seta. Tegoroczna mistrzyni kraju seniorek Magdalena Fręch (LOTOS PZT Team) pokonała pewnie Maję Chwalińską (LOTOS PZT Team) 6:3, 6:4, a Weronika Falkowska (LOTOS PZT Team) – Terezę Smitkovą 7:6 (7-2), 6:2.

Trzeci punkt dla Górnika zdobyła Marcelina Podlińska, po wygranej z Patrycją Niewiadomską 6:1, 6:0. Po tym w hali MOSiR trwało gorączkowe oczekiwanie na rezultat pojedynku Rozalii Gruszczyńskiej (Górnik) z Lindą Noskovą. Tym razem lepsza okazała się jednak reprezentującą barwy klubu z Bielska Białej Noskova 6:3, 6:2.

Mocno trzymałyśmy kciuki za Rozalię, ale mecz ten nie poszedł po naszej myśli, więc musiałyśmy się mocno zmobilizować w deblu z Magdą. Obie bardzo dobrze zagrałyśmy, to nie było tak, że one były słabe. My grałyśmy cały czas stanowczo, konsekwentnie i dobrze się zgrałyśmy nakorcie jako debel z Magdą. Zresztą przez te trzy dni wszystkie grałyśmy to, co powinnyśmy i zrobiłyśmy to, co miałyśmy zrobić. Owszem byłyśmy faworytkami, więc była lekka presja, ale na korcie w każdym meczu zrobiłyśmy co było trzeba. Byłyśmy cały czas skoncentrowane i nie lekceważyłyśmy nikogo. Ja dzisiaj jestem z siebie dodatkowo zadowolona, bo pokonałam Smitkovą, a dopiero po meczu dowiedziałam się od koleżanek, że ona kiedyś była w czołowej 50-tce rankingu WTA. Forma cieszy, tym bardziej, że zaraz lecę do Tunezji, gdzie zagram w trzech turniejach ITF w Monastyrze, więc święta spędzę poza domem. Wrócę do kraju dopiero koło 28-29 grudnia – powiedziała Falkowska. Weronika Falkowska

Jednak to był jedyny punkt stracony w czwartek przez bytomianki, bowiem w decydującym deblu Falkowska i Fręch nie dały większych szans Chwalińskiej i Smitkovej, zwyciężając 6:2, 6:0.

Właśnie w Bytomiu gospodarze sięgnęli po brąz, a tytuł mistrzowski wywalczyła ekipa AZS Poznań, pokonując w finale ubiegłorocznych triumfatorów – UKS Beskidy.

Natomiast w Zielonej Górze równolegle z finałem toczyła się rywalizacja o brąz, w której spotkały się CKT Grodzisk Mazowiecki i AZS Poznań. Zwycięsko z niej wyszły zawodniczki z akademii w Kozerkach, pokonując poznanianki 5:1. Tu udane otwarcie zapewniła w meczu pierwszych “rakiet” Anastazja Szoszyna (LOTOS PZT Team), wygrywając 6:1, 6:2 z Anną Hertel.

Drugi punkt po stronie drużyny z Grodziska zapisała Martyna Kubka, pochodząca z Zielonej Góry, odnosząc pewne zwycięstwo 6:1, 6:1 nad Zuzanną Krygier.

Tę serię przerwała dopiero Weronika Rutkowska z AZS-u, pokonując Zuzannę Witkowską 6:1, 6:0. Ten wynik oznaczał, że na pewno konieczne będzie rozegranie pojedynku deblowego. Niewiadomą było jeszcze tylko, przy jakim stanie spotkania. Ale prowadzenie na 3:1 podwyższyła Laura Stypuła wygrywając z Sylwią Zagórską 6:4, 6:2.

W tej sytuacji obydwa zespoły wystawiły do gry podwójnej najmocniejsze składy, z jednej strony Szoszynę i Kubkę, z drugiej Hertel i Rutkowską. Te pierwsze wygrały łatwo 6:2, 6:2. Natomiast rezultat na 6:1 ustaliły Stypuła i Witkowska, pokonując Krygier i Zagórską 6:4, 7:6 (7-2).

Już w środę rozstrzygnięte zostały losy drużyn, które przegrały w pierwszym dniu mecze ćwierćfinałowe. W meczach o piąte miejsca (ex aequo) Park Tenisowy Olimpia Poznań pokonał TG Sokół Zgierz 4:1, a KKS Olsza Kraków wygrał z BKT Advantage Bielsko Biała B 4:1.

W ten sposób ekipy ze Zgierza i Bielska Białej zostały sklasyfikowane ex aequo na siódmej pozycji.

Wyniki 3. dnia Drużynowych Mistrzostw Polski Kobiet w Tenisie (Zielona Góra)

finał:
KS Górnik Bytom – BKT Advantage Bielsko Biała A  4:1
gra pojedyncza
Magdalena Fręch – Maja Chwalińska 6:3, 6:4
Weronika Falkowska – Tereza Smitkova 7:6 (7-2), 6:2
Marcelina Podlińska – Patrycja Niewiadomska 6:1, 6:0
Rozalia Gruszczyńska – Linda Noskova 3:6, 2:6
gra podwójna
Falkowska, Fręch – Chwalińska, Smitkova 6:2, 6:0

mecz o 3. miejsce:
CKT Grodzisk Mazowiecki – AZS Poznań 5:1
gra pojedyncza
Anastazja Szoszyna – Anna Hertel 6:1, 6:2
Martyna Kubka – Zuzanna Krygier 6:1, 6:1
Zuzanna Witkowska – Weronika Rutkowska 1:6, 0:6
Laura Stypuła – Sylwia Zagórska 6:4, 6:2
gra podwójna
Szoszyna, Kubka – Hertel, Rutkowska 6:2, 6:2
Stypuła, Witkowska – Krygier, Zagórska 6:4, 7:6 (7-2)

Końcowa kolejność Drużynowych Mistrzostw Polski Kobiet w Zielonej Górze:

1. KS Górnik Bytom
2. BKT Advantage Bielsko Biała A
3. CKT Grodzisk Mazowiecki
4. AZS Poznań
5. (ex aequo) Park Tenisowy Olimpia Poznań i KKS Olsza Kraków
7. (ex aequo) BKT Advantage Bielsko Biała B i TG Sokół Zgierz

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: