HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

„Zakończmy ten chocholi taniec”. Prezydent i poseł proponują Lubuski Kompromis

Fotel marszałka dla przedstawiciela Koalicji Obywatelskiej, wicemarszałkowie dla PSL-u i Bezpartyjnych oraz po jednym członku zarządu dla PiS-u i Samorządowego Lubuskiego – to propozycje posła Łukasza Mejzy i prezydenta Janusza Kubickiego na zażegnanie patowej sytuacji w sejmiku województwa lubuskiego.

Przypomnijmy, od dłuższego czasu w sejmiku jest równy układ sił – 15 15. Dziś parlamentarzysta, jeszcze do niedawna, radny sejmiku zaproponował wspólnie z prezydentem Zielonej Góry „Lubuski Kompromis” – bo tak nazywa się pomysł Mejzy i Kubickiego na zażegnanie kryzysu.

Zdecydowanie wolałbym zmienić koalicję, która funkcjonuje. Dla mnie byłby to scenariusz marzeń. Czas jest wyjątkowy, dlatego potrzebujemy też wyjątkowych rozwiązań. Wyjątkowe jest to, które wraz z prezydentem Kubickim chcielibyśmy zaproponować. Lubuski Kompromis – to propozycja, która sprowadza się do najbardziej sprawiedliwego i najbardziej logicznego rozwiązania.

W kompromis wierzy Janusz Kubicki. Prezydent Zielonej Górze podkreślił, że „Lubuski Kompromis” spowodowałby to, iż wszystkie sejmikowe kluby wzięłyby odpowiedzialność za losy regionu.

Przed nami Święta Wielkanocne. Myślę, że gdyby lubuscy politycy pokazali, że potrafią wspólnie razem dla dobra województwa pracować, to byłby najlepszy prezent dla mieszkańców na te święta. W samorządzie nie powinno być podziałów. Gdybyśmy pokazali jako województwo pokazali, że się potrafimy dogadać sami z sobą, to byłby to wielki sukces.

Co z SLD? Lubuski Kompromis przewiduje dla jednego z dwójki przedstawicieli sojuszu stanowisko przewodniczącego sejmiku. Do tematu będziemy jeszcze wracać.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: