ZIELONA GÓRA:

Zakończmy karnawał tanecznym krokiem! Trwa festiwal tanga w Zielonej Górze

Karnawał powoli zmierza ku końcowi, dobrze więc wykorzystać jego ostatnie dni na zabawę. Od czwartku w Zielonej Górze odbywa się Tango Festiwal 2019. Do końca tygodnia będzie można podszlifować taneczne umiejętności i wziąć udział w festiwalowych milongach.

Festiwal ma już 10-letnią tradycję. Jak wspomina Krzysztof Kociński ze studia Dance Club, zaczęło się od fascynacji tangiem, utworzenia sekcji tanga argentino i pierwszej milongi w teatrze.

Zanim powstała sekcja tanga argentino, przez kilka lat wcześniej jeździłem na warsztaty tanga do Poznania. Postanowiłem stworzyć sekcję, a jak sekcja, to milonga. Pierwsza milonga odbyła się 10 lat temu w teatrze, dokładnie 6 lutego. Od tego momentu spotykamy się co roku i świętujemy ten dzień.Krzysztof Kociński

W najbliższy weekend będziemy mogli nauczyć się tanga pod okiem polsko-argentyńskiej pary. Taneczną postawę, kroki i figury zaprezentują Luiza i Marcelo Almiron. Warsztaty tanga odbędą się w sobotę, 2 marca i niedzielę, 3 marca o 11:00 w Zespole Szkół Ekologicznych. Podsumowaniem całej imprezy będzie zaś „milonga dla wytrwałych”.

Ten ostatni dzień będzie próbą sił. Te osoby, które wykrzesają z siebie jeszcze trochę emocji i energii, mogą przyjść do studia Dance Club. Będziemy prowadzić milongę w nowej siedzibie.Krzysztof Kociński

Finał festiwalu odbędzie się w niedzielę o 19:00 w studiu Dance Club przy ulicy Dąbrowskiego 41 e. Program całej imprezy można sprawdzić na Facebooku.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X