ZIELONA GÓRA:

Trwa akcja „Znicz”. Są patrole na cmentarzach i zmiany w ruchu

Policjanci z Zielonej Góry od czwartku będą patrolują okolice cmentarzy w powiecie. Bezpieczeństwo jest szczególnie ważne dla tych, którzy wybiorą się na nekropolię przy ulicy Wrocławskiej.

Służby będą m.in. kierować ruchem przy cmentarzach.

W szczególności 1 listopada, w tych godzinach, kiedy na cmentarzach odbywają się msze święte, kiedy jest tam najwięcej osób, będziemy w tym czasie przy cmentarzu, będziemy pomagać kierowcom, żeby mogli bezpiecznie dojechać na groby bliskich, jak i z powrotem do domu.asp. Mariusz Wąsowicz, p.o. zastępcy naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze

Dodatkowym utrudnieniem, poza natężeniem ruchu, będzie to, że trwają prace nad budową ronda na skrzyżowaniu ulicy Wrocławskiej i Sienkiewicza. Aby upłynnić ruch, policjanci będą ręcznie kierować ruchem już na skrzyżowaniu z ulicą Lwowską.

Mogę z tego miejsca zaapelować do kierowców, aby przemyśleli ewentualny wybór dojazdu na cmentarz komunikacją miejską. Mogą być utrudnienia w postaci miejsc parkingowych. Stadion żużlowy będzie otwarty, też będzie można tam zaparkować. Z tą różnicą, że w tym roku opłata za parking będzie wnoszona podczas wyjazdu z parkingu, co znacznie nam ułatwi pracę. Dodatkową zmianą będzie to, że już od ulicy Słowackiego ruch w stronę cmentarza będzie się odbywał dwoma pasami. Prawym, tak jak do tej pory, i środkowym.asp. Mariusz Wąsowicz

Na całej długości ulicy Wrocławskiej, od ronda św. Urbana do ulicy Słowackiego, będzie obowiązywał nakaz jazdy na wprost. Ponadto ustalony zostanie limit prędkości do 30 kilometrów na godzinę. Dotyczy to ruchu w godzinach 8:00-21:00. Na Wrocławskiej będzie też obowiązywać zakaz zatrzymywania.

Akcja „Znicz” w powiecie zielonogórskim potrwa do 3 listopada.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: