UCZELNIA:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Za nami pierwsze po pandemii targi pracy na UZ. Wydarzenie jak zawsze przyciągnęło tłumy potencjalnych pracowników, czyli studentów [WIDEO]

To były wyjątkowe targi pracy na Uniwersytecie Zielonogórskim. Wyjątkowe, bo odbyły się one po raz pierwszy po pandemicznej przerwie. W niezmiennej jednak formule – bo wydarzenie jak zawsze przyciągnęło potencjalnych pracodawców i tłumy studentów, poszukujących pracy.

O ideę wydarzenia, które odbyło się na naszej uczelni już po raz 18, zapytaliśmy prof. Barbarę Literską, prorektor ds. studenckich UZ.

Po to kształcimy tych młodych ludzi, żeby poszli oni później do biznesu, żeby pracowali. I to jest świetna okazja do znalezienia pracy. 

W sumie na tegorocznych targach pracy pojawiło się 30 wystawców. Wśród nich między innymi firma Ekoenergetyka. Mówi Agata Kardyś.

Chcemy żeby ci młodzi ludzie poznali profil naszej firmy i możliwości jakie im dajemy. Mamy też program praktyk zawodowych, po których można zostać u nas zatrudnionym. 

A jakie warunki wystawcy musieli spełnić, żeby móc wziąć udział w targach pracy na UZ?

P

rosiliśmy te firmy o wskazanie faktycznych miejsc pracy, to był warunek konieczny. 

– mówiła Monika Politańska, szefowa Biura Karier UZ. Przypomnijmy, że to właśnie ta instytucja odpowiada za organizację targów pracy na naszej uczelni.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00