ZIELONA GÓRA:

Za nami kolejny Kwadrans Zielonogórski

Remont Norwida podobno ma ruszyć jeszcze w tym roku. To dobra wiadomość dla wszystkich czytających. Koszt remontu ma wynieść ponad 10 mln złotych. Piotr Wołkowski z Gazety Wyborczej zna szczegóły renowacji. – Budynek cały ma być obłożony szkłem i butelkową zielenią. Napis Norwid zostanie umieszczony po lewej stronie, w pionie. Poza tym pozostanie cały front z mozaiką – mówi.
Drugim tematem było badanie kobiet z województwa lubuskiego dotyczące ich kariery zawodowej. Przeprowadzono je na grupie 400 kobiet. Marazm i brak wiary we własne zdolności – to podobno powody dla, których nie mogą one znaleźć pracy. Maciej Dobrowolski z Gazety Lubuskiej nie do końca zgodził się z wynikami badania. – Zwróciłbym uwagę na to, że każdego bezrobotnego, czy to będzie kobieta czy mężczyzna, jeśli zapytamy o to czy on wierzy w siebie, to on nie będzie wierzył w siebie. Tym bardziej jeśli nie może przez dłuższy okres czasu znaleźć pracy. Wydaje mi się, że położenie nacisku na to, że to kobiety nie wierzą w siebie jest błędne bo mężczyźni, którzy są bezrobotni tak samo w siebie nie wierzą.
Na koniec goście podzielili się refleksjami dotyczącymi życia po tragedii w Smoleńsku. – Nie sądzę żeby zmieniła ona życie Polaków tak, żebyśmy nagle na miesiąc albo dwa zawiesili nasze życie towarzyskie, żebyśmy chodzili smutni. Niestety, takie katastrofy się zdarzają, mamy chwilę refleksji, a potem każdy z nas musi zacząć znowu dbać o swój los – mówi Piotr Wołkowski z Gazety Wyborczej.
Całej rozmowy możecie wysłuchać poniżej.

Autor: Radio Index

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: