ZIELONA GÓRA:

Za ile parking w centrum? Radni będą dyskutować

Większa, droższa i dłuższa już wkrótce ma być Strefa Płatnego Parkowania w Zielonej Górze. Nad tematem w czwartek mają pochylić się radni wszystkich klubów w ratuszu.

Filip Gryko, przewodniczący Zielonej Razem liczy, że zostanie osiągnięty kompromis, a przedyskutowane pomysły będą pomysłami na lata.

Chcielibyśmy, żeby to było zaakceptowane przez wszystkie kluby. Po to, żeby to rozwiązanie było elementem konsensusu, a nie wojenki politycznej i mogłoby przez wiele lat funkcjonować w naszym mieście. Każdy z klubów chce coś zmienić. Mnie to cieszy. My jako radni wyszliśmy z wysokiego C, jeżeli chodzi o opłatę, po to, żeby można było trochę “poschodzić” z tej kwoty. Każdy klub ma pewne propozycje.Filip Gryko

Obecnie opłata postojowa za godzinę to koszt 2 zł. Za parking trzeba płacić w godzinach 9:00 – 16:00 w dni powszednie. W założeniu ma być drożej i dłużej. – Nie liczymy na jakieś wielkie wpływy, chodzi o zwiększenie rotacji – podkreśla Gryko.

Na ulicy Chopina na większości miejsc są abonamenty. Chyba są zbyt tanie, żeby 150 zł zapłacić i cały miesiąc tam stać. Tam nie ma rotacji, nie ma gdzie zaparkować. Musimy tę rotację stworzyć, tak jak jest to w większych miastach. Ponadto są elektryczne autobusy, rowery miejskie. Chcemy, żeby ludzie zastanowili się, czy koniecznie w drodze do pracy w biurowcu, koniecznie mu ten samochód jest potrzebny.Filip Gryko

Ile powinna wynosić opłata parkingowa w centrum? Czekamy na wasze opinie.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: