UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Za gorąco, by pracować i się uczyć. Uniwersytet i szkoły działają krócej

Upały dają o sobie znać w Zielonej Górze. Z powodu wysokich temperatur skracany jest czas pracy, a także zajęć w szkołach i na uczelni.

Dziś, 11 czerwca, Uniwersytet Zielonogórski pracuje do 12:00, natomiast jutro, 12 czerwca – do godziny 11:00. Z decyzji rektora uczelni, prof. Tadeusza Kuczyńskiego, są wyłączeni portierzy.

Podobnie jest w części zielonogórskich szkół. Zespół Edukacyjny nr 4 w Drzonkowie skrócił lekcje z 45-minutowych do półgodzinnych. Zmiana obowiązuje do piątku. Do jutra krótsze lekcje mają za to uczniowie Zespołu Edukacyjnego nr 1 na Chynowie.

W tej chwili już większość szkół skraca lekcje ze względu na wysokie temperatury. Szkoły od rana stwierdzają, że temperatura w pomieszczeniach jest bardzo wysoka. Informują o tym kuratorium oświaty i nas jako organ prowadzący szkoły. Funkcjonują w ten sposób, że lekcja jest 30-minutowa, a przerwy są skracane do 5 minut.Lidia Gryko, zastępca naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miasta

Dyrektorzy szkół mogą powołać się na przepisy dotyczące bezpieczeństwa i zdrowia ucznia. – Kiedy temperatury są za niskie albo za wysokie, każdy dyrektor zobowiązany jest wziąć to pod uwagę i w zależności od sytuacji w szkole podjąć decyzję albo o skróceniu zajęć, albo jakimś innym rozwiązaniu – dodaje Lidia Gryko.

Dzieci mogą korzystać z poidełek na terenie szkoły – wystarczy, że wezmą ze sobą bidony lub butelki.

Wszystkie szkoły podstawowe zaopatrzone są w poidełka. Był taki projekt realizowany przez miasto i wodociągi zielonogórskie. W związku z tym to też jest jeden z wymogów, że dyrektor musi zapewnić dostęp do wody pitnej wszystkim uczniom.Lidia Gryko

Świetlice szkolne funkcjonują normalnie.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: