WAŻNEZIELONA GÓRA:

Za dwa tygodnie powrót miejskich rowerów? Prezydent: Nic mi nie wiadomo, żeby miało być inaczej

Słuchacz pytał w ostatniej audycji Prezydent na 96 FM, co z Zielonogórskim Rowerem Miejskim? Wypożyczalnia miejskich jednośladów, lada chwila ma powrócić po przerwie zimowej.

Janusz Kubicki przyznał, że nie wie nic, aby wypożyczalnia miała nie ruszyć. – Nic do mnie nie dotarło, żebyśmy mieli mieć jakiś problem – zaznaczył w ostatniej audycji w Radiu Index włodarz Zielonej Górze.

Liczba stacji zostaje, nie planujemy na teraz żadnej nowej. Zdaje się, że wracamy od 1 marca. Umowa jest podpisana i firma jest zobowiązana do jej realizacji.

Prezydent przyznał, że rowery są wypierane przez hulajnogi. To trend obserwowany we wszystkich miastach w Polsce.

Dobijamy do najlepszych miast w Polsce, choć są już miasta, które odchodzą od rowerów miejskich. Coraz mniej osób korzysta z rowerów, a więcej korzysta z hulajnóg elektrycznych. Trzeba to analizować i iść z duchem czasu.

Sezon na miejskie rowery w Zielonej Górze trwa od początku marca do końca listopada. Macie pytania do władz miasta? Czekamy na nie przez cały tydzień. Piszcie na adres: Prezydent@wZielonej.pl. Zadamy je w kolejnym programie, a ten już jutro o 12:30.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00