ZIELONA GÓRA:

Z Zielonej Góry zróbmy Krzemową! Miasto ponownie gospodarzem konferencji programistów

Po raz drugi Zielona Góra będzie miejscem największego w regionie spotkania programistów. Będzie gościć najważniejszych ekspertów w dziedzinie programowania, zarówno z Polski, jak i zagranicy. Przed nami druga edycja Greenfield Conference na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Program konferencji będzie się składał z trzech ścieżek tematycznych i 21 wykładów. Udział weźmie ponad 300 programistów. Osoby zainteresowane spotkaniem będą mogły poznać programowanie od strony technologicznej, ale również nauczyć się umiejętności „miękkich”, czyli na przykład komunikacji z klientem.

W tym roku na scenie Greenfield wystąpi aż 22 prelegentów. Są to doświadczeni specjaliści, bardzo dobrze znani w branży IT, na przykład Jarek Pałka, Anita Przybysz czy Wojtek Kutyła. Zaprosiliśmy również gościa ze Stanów Zjednoczonych – jest nim Venkat Subramaniam. Jest on światowej klasy programistą, prelegentem, także autorem wielu branżowych bestsellerów.Magdalena Handzelek, współorganizatorka Greenfield Conference

Greenfield Conference, poza wymiarem merytorycznym, ma również ten charytatywny. Dochód z zakupu biletów wstępu można przekazać na rzecz wybranej przez siebie organizacji.

Na liście organizacji proponowanych przez nas jest schronisko dla zwierząt w Zielonej Górze, fundacja Lyada albo Polska Akcja Humanitarna bądź Wikipedia. Nie są to wszystkie możliwe organizacje, ponieważ jeśli uczestnik chciałby przeznaczyć swoje środki z biletu na inną, to może się z nami skontaktować i my przekażemy to dalej.Paweł Sroczyński, współorganizator Greenfield Conference

– Myślę, że kontynuacja takiej konferencji będzie dawała szansę na to, żeby rzeczywiście Zielona Góra stawała się coraz bardziej Krzemową Górą – mówił o konferencji Greenfield (w nawiązaniu do Doliny Krzemowej, amerykańskiej zagłębia technologicznego) wiceprezydent Dariusz Lesicki. Miasto Zielona Góra wspiera jej organizatorów.

Chcemy promować przedstawicieli high-techu czy IT, ponieważ uważamy, że miasto Zielona Góra i Uniwersytet Zielonogórski ma potężne możliwości. Dlatego jako miasto chcemy wspierać takie konferencje i będziemy je wspierać. Cieszę się, że takie konferencje są odpłatne. Cel jest bardzo szczytny, bo charytatywny, ale jest wiele konferencji, które są nieodpłatne i nie mają zbyt wielu uczestników. Na te konferencje przyjeżdża wiele osób, dzieli się doświadczeniami, a jednocześnie uczy, co robić w przyszłości.Dariusz Lesicki

Tegoroczne spotkanie pod nazwą Greenfield Conference odbędzie się 8 czerwca na Wydziale Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Informacje o prelegentach, partnerach i miejscu konferencji – na stronie greenfieldconf.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00