ZIELONA GÓRA:

Z Zielonej Góry do Jędrzychowa – także miejskim rowerem. Jest nowa stacja

Gdy w sierpniu ruszył system Zielonogórskiego Roweru Miejskiego, w mieście działało 36 stacji rowerowych. Sieć już się rozbudowuje. Nową stację znajdziemy teraz na Jędrzychowie, pomiędzy ulicą Makową a Nowojędrzychowską.

O punkt wypożyczania i zwrotu rowerów prosili sami mieszkańcy. Jeden z nich, Piotr Mińczyk przyznaje, że jazda jednośladem ułatwia rozplanowanie sobie dnia.

Żona pojechała w teren, ja skorzystałem z roweru miejskiego, zaraz się spotkamy. Pojadę rowerem miejskim po dziecko, do szkoły. Także dziennie wielokrotnie z tego korzystamy.Piotr Mińczyk, mieszkaniec Jędrzychowa

Pozostaje więc liczyć na to, że dzięki nowej stacji rowerzyści „wykręcą” kolejne rekordy jazdy. Bo ogólne statystyki użytkowania dobrze wróżą.

W pierwszych dwóch tygodniach zarejestrowało się w naszym systemie 14 tysięcy użytkowników. Wypożyczyli rowery ponad 50 tysięcy razy i przejechali ponad 102 tysiące kilometrów. To tak, jakby objechali kulę ziemską 2,5 raza. Każdy rower wypożyczono ponad 11 razy dziennie.Robert Górski, radny i prezes stowarzyszenia „Rowerem do Przodu”

Prezydent Janusz Kubicki nie wyklucza, że stacje będą powstawały także w innych lokalizacjach. Zielonogórzanie widzą dla nich jeszcze miejsce przy ulicy Zjednoczenia, w Przylepie czy Drzonkowie.

Stacja rowerowa na Jędrzychowie może pomieścić 15 rowerów.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: