ZIELONA GÓRA:

”Z licencją spawacza zarobiłbym cztery razy więcej”

W naszym studiu gościł Marek Pakoński, który sceptycznie odnosi się do szans wicemarszałek województwa. Dla niego faworytem wyścigu jest obecny prezydent. – Rozmawiałem sobie ze znajomymi kilka dni temu na ten temat. Oni mówili, że być może lepiej, że jest taki człowiek, który promuje własną osobę, bo w związku z tym może zależeć mu na tym, żeby dotrzymywać obietnic – zdradza gość Kwadransa Zielonogórskiego.

Marek Pakoński odniósł się także do informacji na temat naboru do szkół ponadgimnazjalnych. Jak donosi prasa miejsca dla uczniów zostały tylko w technikach i szkołach zawodowych. – Myślenie, że technikum jest gorsze od liceum to mit – podkreślił dziennikarz Gazety Lubuskiej. – Wiele osób, które ukończyło studia zwłaszcza na kierunkach humanistycznych ma pewnie takie wrażenie, że gdyby zrobili licencję spawacza zarabialiby cztery razy więcej.

Wspólnie z Markiem Pakońskim zastanawialiśmy się także, dlaczego studenci w Zielonej Górze różnią się od tych w stolicy. Nasz gość twierdzi, że badania Sławomira Kozieła na ten temat pokazują bardzo ważną tendencję. – Na UZ nie zawsze idą ludzie, którzy dokładnie wiedzą czego chcą – uważa dziennikarz Lubuskiej.

Autor: Karol Tokarczyk

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X