ZIELONA GÓRA:

Z głową w chmurach albo na ziemi – tak się podziwia miasto! [Visit Zielona Góra]

Przyroda, kosmos i piękne widoki były motywem przewodnim kolejnych audycji z serii „Visit Zielona Góra”. Ujawniliśmy, co warto zobaczyć w placówkach Centrum Nauki Keplera, czyli Planetarium Wenus i Centrum Przyrodniczym, a także przekonywaliśmy, że aeroklub w Przylepie odwiedzają nie tylko miłośnicy lotnictwa.

Wakacje to wprawdzie czas wolny od nauki, jednak w Centrum Przyrodniczym i w planetarium zdobywamy wiedzę w atrakcyjny sposób. Dotykanie eksponatów jest tam wręcz wskazane, ponieważ bez tego nie da się samodzielnie przeprowadzić eksperymentów naukowych.

Można na przykład skorzystać z symulatora trzęsienia ziemi, sprawdzić, jak działa ludzkie serce czy sprawdzić elastyczność naszego kręgosłupa. W ostatnim czasie w Centrum Przyrodniczym dokonano niemałych zmian. Pojawiły się nowe urządzenia i obecnie jest ich aż 87. Drugi obiekt wchodzący w skład Centrum Nauki Keplera to Planetarium Wenus. Są tam wyświetlane filmy dotyczące astronomii, ale także o środowisku, życiu na Ziemi czy ewolucji. Poza tym dla odwiedzających dostępna jest Jaskinia Światła, czyli laboratorium z ośmioma stanowiskami, które pozwalają poznać różne zjawiska optyczne.

Przed wizytą w Centrum Nauki Keplera sprawdźmy zarówno godziny ich otwarcia, jak i zasady bezpieczeństwa. W Centrum Przyrodniczym obowiązuje np. dezynfekcja rąk, nakaz noszenia maseczek, a sale wystawowe są odkażane w przerwach od zwiedzania.

Jeśli wolimy kontakt z naturą na otwartej przestrzeni, wybierzmy się do Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w Przylepie. Na terenie lotniska podniebne akrobacje wykonuje grupa „Żelazny”, organizowane są również skoki spadochronowe.

Można tutaj poczuć adrenalinę na własnej skórze, skacząc na przykład ze spadochronem. I tutaj taka uwaga: z Zielonogórską Kartą Turysty, którą można dostać w naszych punktach, przy skoku jest dostępna zniżka, więc warto skorzystać z tego rozwiązania. Na lotnisku od wielu lat funkcjonuje także m.in. hotel z restauracją czy camping z pełną infrastrukturą. Poza wymienionymi atrakcjami myślę, że lotnisko w Przylepie jest świetnym miejscem do obserwacji zachodów słońca. Dlatego gorąco polecam tam popołudniową przejażdżkę autobusem czy rowerem.

Audycje w całości są dostępne poniżej.

Centrum Przyrodnicze i Planetarium Wenus – Centrum Nauki Keplera

Aeroklub Ziemi Lubuskiej w Przylepie

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X