HOTSPORT:ZIELONA GÓRA:

Z Drzonkowa wyjadą przyszli kolarze?

Zespół Edukacyjny nr 4 w Drzonkowie nazywany jest Szkołą Olimpijczyków. Kto wie, czy w przyszłości nie będzie się szczycił olimpijczykami w kolarstwie. Ruszyła szkółka kolarska przy tamtejszej szkole.

Na pierwszym treningu pojawiło się szesnastu młodych miłośników jednośladów.

Inicjatorem szkółki jest Leszek Dutczak. Na co dzień prezes Trasy Zielona Góra znalazł program ministerialny, który w dużej części sfinansuje szkolenie kolarskich nadziei.

Program szkółek kolarskich jest w Polsce od 2015 roku. Jest to bardzo fajny program Polskiego Związku Kolarskiego, który pozwala za środki budżetowe uaktywnić najmłodszą grupę kolarską, dzieci z klas 4-6, które później mogą kontynuować swoją małą karierę w klubach sportowych. Takich właśnie jak LKS Trasa Zielona Góra.

Z naborem problemu nie było. Chętni zgłosili się szybko. Większość pochodzi ze szkoły w Drzonkowie. W ramach projektu szkółka otrzyma piętnaście rowerów szosowych. Zajęcia poprowadzi Rafał Nowak, a program dofinansuje magistrat. Mówi Tomasz Sroczyński, wiceprzewodniczący rady miasta i nauczyciel matematyki w szkole w Drzonkowie.

Miasto znajdzie 30 procent i dofinansuje zadanie. Coraz mniej dzieci chce zawodowo uprawiać sport. Bardziej bawią się tym sportem niż systematycznie trenują. Dlatego szesnastu uczestników w tej grupie kolarskiej. Jest to duża grupa i myślę, że nie będzie to roczny projekt, tylko kilkuletni albo może wpisze się do naszej szkoły na stałe.

Treningi będą odbywały się dwa razy w tygodniu.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: