ZIELONA GÓRA:

Z budżetem obywatelskim na szczyt nowej ścianki wspinaczkowej!

Klub Wysokogórski mierzył wysoko i udało się! W budżecie obywatelskim Zielonej Góry na 2017 rok wywalczył rozbudowę ścianki wspinaczkowej. Od lutego w hali przy ulicy Urszuli można wdrapywać się na ściankę z liną.

Prezes klubu, Daniel Grupa, zapewnia, że propozycja zadania do budżetu obywatelskiego została zgłoszona bez problemów, także dzięki poparciu mieszkańców i miłośników wspinaczki. Na ściankę wspinaczkową trafiło 140 tysięcy złotych, a całość inwestycji kosztowała 153 tysiące.

Wystartowaliśmy do budżetu obywatelskiego bodajże w grudniu 2016 roku. Rozpoczął się wyścig – zbieranie podpisów. Udało nam się zebrać ich 1165. Dzięki temu zakwalifikowaliśmy się do finału i projekt został zrealizowany. Pozostała kwota została wyczarowana niczym królik z kapelusza, ale całe szczęście, że się znalazła. Tutaj bijemy ukłony w stronę MOSiR-u i dyrektora Roberta Jagiełowicza.Daniel Grupa

Daniel Grupa zwrócił uwagę, że bardzo ważna jest promocja pomysłów. Członkowie Klubu Wysokogórskiego przychodzili na sportowe wydarzenia, opowiadali o swojej inicjatywie i zachęcali do głosowania.

Teraz ze ścianki wspinaczkowej korzystają nie tylko klubowicze. Są też np. osoby, które zajmują się trekkingiem w górach. Więcej usłyszycie w całym wywiadzie.

Daniel Grupa, Klub Wysokogórski

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: