LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Z Babimostu do Warszawy już od czerwca?

Od 1 czerwca Polskie Linie Lotnicze LOT wznawiają loty pasażerskie. Taka oficjalna informacja pojawiła się na stronie przewoźnika. Czy to oznacza, że już za dziesięć dni będzie mogli polecieć z Babimostu do Warszawy?

Jak czytamy w komunikacie: Pierwszy, pilotażowy etap obejmuje stopniowe przywracanie połączeń krajowych, nastawionych przede wszystkim na wsparcie biznesu i budzącej się branży turystycznej. (…)  Obserwując rozwój sytuacji na międzynarodowym rynku lotniczym, podjęliśmy decyzję o stopniowym przywracaniu połączeń pasażerskich, zawieszonych w połowie marca br.  

Połączenie między stolicą a Babimostem będzie jednym z pierwszych lotów, który zostanie otwarty.

Planujemy, aby połączenie było wykonywane do dwóch razy w tygodniu, dlatego też przedsięwzięliśmy odpowiednie środki, ażeby połączenia były wykonywane bezpiecznie. Wprowadzamy procedurę „Bezpieczny lot”. To kontrolne pomiary temperatury już na lotnisku, przy wejściu do terminalu, konieczność zakrywania ust i nosa przez całą podróż – a zatem od wejścia do terminalu do wyjścia z lotniska, włącznie z podróżą w samolocie. A także specjalne systemy kolejek tak ażeby osoby były odgrodzone od siebie.

Lotnisko w Babimoście wprowadziło nowe godziny lotów. Do Warszawy dostaniemy się o godzinie 9:35 oraz 19:35. Z kolei ze stolicy wylecimy o 7:00 i 17:00. Taki rozkład przylotów i odlotów będzie obowiązywał do 14 czerwca.

W samolotach są zamontowane filtry HEPA, które zatrzymują do 99% drobnoustrojów z powietrza. Personel pokładowy będzie pracował w rękawiczkach. Do poniedziałku LOT poinformuje pasażerów, jak dokładnie będzie wyglądać odprawa. Już teraz wiadomo jednak, że linie będą starały się zautomatyzować tę czynność.

Naszym celem jest to, ażeby pasażerowie mieli możliwość automatycznej odprawy. Tak, aby ograniczyć kontakt z drugą osobą. Pracujemy chociażby nad kioskami samoobsługowymi na terenie całego kraju oraz nad tym, aby dla jak największej liczby osób była dostępna odprawa internetowa.

Procedury bezpieczeństwa na lotniskach opracowuje Urząd Lotnictwa Cywilnego. Dokładniejsze informacje na temat przebiegu odprawy pasażerowie będą mogli uzyskać w poniedziałek, 25 maja.

Od 1 czerwca pasażerowie będą mogli skorzystać z połączeń realizowanych w ramach 8 portów lotniczych. Nowa siatka obejmuje 30 lotów.

autorzy: Maciej Noskowicz, Aleksandra Pietruszewska

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: