SPORT:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Wygrana Zastalu w Tallinnie

Koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra od zwycięstwa rozpoczęli rywalizację w lidze północnoeuropejskiej ENBL.

Zastalowcy pokonali w pierwszym spotkaniu grupy A gospodarzy turnieju – Kalev 74:69. O zwycięstwie Zastalu zadecydowała znakomita, trzecia kwarta, którą nasz zespól zwyciężył aż 30:9. Po 30 minutach nastąpiło wyraźne rozluźnienie i dekoncentracja, bo w czwartej kwarcie zielonogórska drużyna zagrała fatalnie. Zastal zdobył w decydującej odsłonie meczu tylko 4 punkty. Mimo tego zespól Olivera Vidina utrzymał prowadzenie i ostatecznie zwyciężył różnicą pięciu punktów.

Pierwsza połowa z kolei była wyrównana, do przerwy zielonogórzanie prowadzili 40:38. Najwięcej punktów dla Zastalu zdobyli: Zecević 19, Hadzibegović 15.

W niedzielę drugi mecz w ramach rozgrywek ENBL. Zastal zagra z ukraińskim BC Budivelnik Kijów.