ZIELONA GÓRA:

„Wydajemy na głupoty, a potrzebujemy na bezpieczeństwo”. Forum Młodych PiS o finansach dla policji

Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości apeluje do prezydenta i miejskich radnych. Chodzi o kwestię bezpieczeństwa w mieście. Postulat to odpowiedź na ostatnią sugestię radnego Roberta Górskiego. 

Reprezentant klubu Zielona Razem stwierdził, że miasto nie powinno dofinansowywać policyjnych patroli. Coroczna kwota dotacji to 202 tysiące złotych.

Jednemu z radnych nie spodobała się ta kwota. Uważa że jest to zbyt dużo, chce rozliczenia z tych pieniędzy. Ja także uważam, że trzeba rozliczać policję z ich wydawania. Nie uważam jednak, żeby to były wielkie pieniądze, w związku z tym, że dzisiaj wydajemy na głupoty. Natomiast na bezpieczeństwo zielonogórzan nie możemy skąpić pieniędzy. Oczekujemy, żeby zostały zwiększone do pół miliona złotychGrzegorz Maćkowiak

Jako argument za większym finansowaniem patroli G. Maćkowiak podaje zdarzenia z ostatnich miesięcy. W kwietniu tego roku w pobliżu ratusza doszło do śmiertelnego pobicia mężczyzny, zaś w połowie czerwca – do przewrócenia rowerzystki na Bohaterów Westerplatte.

PiS chce także, aby w parze z pieniędzmi poszło ukierunkowanie patroli na konkretne dzielnice. Konsultuje się w tej sprawie z radnymi.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X