ZIELONA GÓRA:

Wycinka przy Władysława IV?! Kaliszuk: nie zrobimy nic przeciwko mieszkańcom

Parking zamiast parku? Tego obawiają się m.in. mieszkańcy Władysława IV i os. Braniborskiego. Chodzi o teren parkowy przy ul. Władysława IV. Miasto szuka nowych miejsc parkingowych, by rozwiązać problemy mieszkańców tamtejszych bloków.

Czy cena parkingu, to wycinka parku na górze obok szkoły podstawowej? O to pytała też słuchaczka w audycji Prezydent na 96 FM. „A czym zawinił teren parkowy przy osiedlu Braniborskim i SP 7, że miasto zamierza zamienić je w parking? Jest to inwestycja, której zdecydowanie sprzeciwiają się mieszkańcy okolicznych ulic.”

Obecny w programie Krzysztof Kaliszuk zaznaczył, że miasto wsłuchuje się w głosy mieszkańców mówiące o potrzebie wybudowania miejsc parkingowych. Wykluczył jednak przenosiny placu zabaw, w miejsce którego miałyby zostać przygotowane parkingi.

– Nikt mi nie powie, że rozwiązaniem jest przeniesienie placów zabaw na górkę, bo chciałbym się dowiedzieć, w jaki sposób matka z dzieckiem, czy babcia z wnuczkiem miałaby tam dotrzeć z wózkiem. Nie ma takiej możliwości. Chcemy przedstawić alternatywne rozwiązanie. Na terenie zielonym, w sposób najmniej powodujący wycinkę drzew przedstawić taki zielony, ekologiczny parking, z którego mogliby korzystać mieszkańcy oraz osoby, które by do tego parku przyjechały – tłumaczył w Akademickim Radiu Index wiceprezydent miasta.

Jednocześnie Kaliszuk podkreślił, że nic nie będzie się działo bez aprobaty mieszkańców.

– Inwentaryzacja drzew jest prowadzona nie pod wycinkę drzew, a po to, żeby pokazać, które drzewa należy zostawić, a które w zamian za nasadzenia obok móc wykorzystać pod parking. Pokażemy mieszkańcom i będziemy dyskutować. Na pewno nie zrobimy nic przeciw. Jeśli ktoś się domaga miejsc parkingowych, to musi wiedzieć, jaka jest alternatywa. To jest jedno z rozwiązań, ale oczywiście ono nie musi być akceptowane. Jeśli nie znajdzie się tych miejsc na górce, na terenie samosiejek, bo nie mówię o cennym drzewostanie, to problemy parkowania będą wieczne – stwierdził K. Kaliszuk.

Rozwiązanie ma być wypracowane na bazie spotkań i konsultacji z mieszkańcami.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: