ZIELONA GÓRA:

Wybieramy inwestycje do Budżetu Obywatelskiego 2018

Nowe parkingi, miejsca rekreacji czy działania na rzecz ochrony środowiska? W odczuciu zielonogórzan każde zadanie jest ważne, ale tylko część z nich powstanie z budżetu obywatelskiego na 2018 rok. Wszystko w ich rękach.

O 6 milionów złotych z budżetu obywatelskiego walczy 39 inwestycji ogólnomiejskich. Są to m.in. budowy dróg na ulicy Beżowej i Jemiołowej, przeprogramowanie miejskiej sygnalizacji świetlnej na system bezkolizyjny oraz wodny plac zabaw dla dzieci czy budowa toru wrotkarskiego.

W poszczególnych okręgach zgłoszono łącznie 104 zadania. To głównie budowy i remonty, ale pojawiły się też propozycje rozbudowy skansenu w Parku Kolei Szprotawskiej (teren okręgu nr 2), postawienie siłowni plenerowych (okręg nr 1 i 4) czy budowa pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego (okręg nr 3).

W okręgu nr 5 o głosy mieszkańców ponownie będą rywalizować „sprytne ławki” (tym razem wyposażone także w czujniki smogu i stojaki dla rowerów). Zgłoszona została też m.in. rekonstrukcja pomnika winiarki Emmy.

Aby oddać głos, należy wypełnić kartę dostępną w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta (ul. Podgórna 22) lub Biurze Analiz i Rozwoju (al. Niepodległości 13). Głosy zostaną wprowadzone do internetowego systemu ankietowego. Za jego pośrednictwem również można dokonać wyboru zadań. Głos zostanie zaakceptowany po weryfikacji numeru PESEL.

Linki do ankiet znajdziecie na stronie zielona-gora.pl/PL/971/6524/Budzet_obywatelski_2018_-_glosowanie. Tam możecie sprawdzić wszystkie zadania dopuszczone do głosowania.

Mieszkańcy mogą wybrać po jednym zadaniu ogólnomiejskim i okręgowym. Głosowanie potrwa do 30 listopada, a jego wyniki poznamy do 15 grudnia. Zwycięskie inwestycje będą wpisane do budżetu miasta 31 grudnia.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: