ZIELONA GÓRA:

Wszyscy spod pióra J.R.R. Tolkiena – hobbici, elfy i krasnoludy do WiMBP!

Po raz czwarty w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze odbędzie się Międzynarodowy Dzień Czytania Tolkiena.

Publice zostanie przybliżony świat wykreowany przez J.R.R. Tolkiena, który nie znał umiaru w tworzeniu różnorodnych klas, ras i terenów. Przez wielu nadal nazywany jest królem fantastyki, przez innych prekursorem. Podczas tego jednego dnia na scenie pojawi się epicka scenografia nawiązująca do wykreowanego przez niego świata oraz, jak zapowiadają organizatorzy – nietuzinkowa forma przekazu.  

Głosów i osobowości w czytanie tolkienowskiego uniwersum udzielą: Agata Miedzińska z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, dziennikarka Agnieszka Der, Ernest Nita z Lubuskiego Teatru. Natomiast na scenie pojawi się również wiolonczelistka, która zagra filmową muzykę z obu trylogii – Jagoda Paszkowska.

Fani Tolkiena przygotowani są na różnorodne dodatkowe atrakcje – ich w tym roku również nie zabraknie. Animacje dla rodzin przygotuje Sandra Wilk, a planszówek tematycznych użyczy Zielone Montessori.

  1. Międzynarodowy Dzień Czytania Tolkiena odbędzie się 21 marca o godzinie 17:00 w sali dębowej.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: