ZIELONA GÓRA:

Wszyscy na pokład! „Laguna” i „Zefir” docierają do lubuskich miast

Jak wygląda Odra z perspektywy statku? Możemy to sprawdzić podczas rejsów „Laguną” i „Zefirem”. To dwa statki wycieczkowe, które pływają po rzece i zawijają do naszych portów i przystani.

Po prawie roku nieobecności jednostki wróciły do portu w Cigacicach. Poziom wody w Odrze pozwala na to, by statki mogły kursować.

Bardzo serdecznie zapraszam na rejsy właśnie do Cigacic. Pływamy tam do 20 maja włącznie, później przenosimy się do Nowej Soli, także i tu, i tu Zielona Góra ma niedaleko. Rejsy w tygodniu – o 18:00, a w weekendy – o 13:00, 15:00 i 17:00. Trwają po godzinę.Łukasz Kozłowski, stowarzyszenie Odra dla Turystów

Statek „Laguna” pływa do Pomorska, Nowej Soli, Bytomia Odrzańskiego czy Głogowa. „Zefira” spotkamy natomiast w Krośnie Odrzańskim, Słubicach i Kostrzynie nad Odrą.

Wiele rzecznych wycieczek to atrakcje, które towarzyszą imprezom w miastach nad Odrą lub blisko niej. W ten weekend, między 17 a 19 maja, będą odbywać się rejsy „Laguną” w ramach Dni Sulechowa. Jednostka wypłynie z portu w Cigacicach.

W podróż regionalnymi statkami możecie wybrać się także dzięki Radiu Index. Wystarczy poprawnie odpowiedzieć na pytanie konkursowe, aby otrzymać voucher na 6-osobowy rejs „Laguną” lub „Zefirem”. Karnet jest do wykorzystania na podróż jednym ze statków, przez cały sezon. Słuchajcie uważnie naszej stacji!

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: