ZIELONA GÓRA:

Wrzesień jest słodki… dla krwiodawców!

Akcja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

Latem krew jest szczególnie potrzebna m.in. w szpitalach. Co prawda wakacje już się skończyły, ale wielu krwiodawców z nich powróciło. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zachęca więc, by pamiętać o możliwości podzielenia się bezcennym darem.

W trakcie wakacji krwiobusy RCKiK docierały tam, gdzie np. nie ma stacjonarnego punktu oddawania krwi. Centrum krwiodawstwa pracowało również na Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą.

Na akcjach wyjazdowych podczas wakacji krew oddało ponad 1500 osób. Jest to dość pocieszający rezultat. Należy podkreślić, że od ponad 700 osób pobraliśmy krew na Pol’and’Rock Festival. Nie ukrywajmy, z naszego punktu widzenia jest to dość ważna impreza.Krzysztof Piwowarczyk, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

Z wakacji powrócili także uczniowie, którzy mogą oddać krew. RCKiK namawia więc szkoły, aby organizowały u siebie akcje krwiodawcze. Oprócz tego wystartowała akcja „Słodko jest się dzielić”.

Jest to akcja przygotowana w ramach kampanii „Twoja krew, moje życie”. W Zielonej Górze dla dawców, którzy przyjdą oddać krew w wybrane dni, będzie pitna czekolada. Myślę, że słodki upominek będzie fajną atrakcją dla tych wszystkich osób, które zechcą wziąć udział w akcji.Krzysztof Piwowarczyk

Krwiodawcami mogą być osoby w wieku od 18 do 65 lat. W dniu oddania krwi musimy mieć przy sobie ważny dokument ze zdjęciem, a wcześniej zjeść lekki, beztłuszczowy posiłek. W przeddzień wypijamy ok. 2 litrów wody. Ograniczamy też używki.

źrodło: rckik.zgora.pl

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: