LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Wrażliwy i odpowiedzialny biznes coraz bliżej nagrody OWES-u

Dobrzy przedsiębiorcy wiedzą, że promocji biznesu służy nie tylko jakość produktów czy usług. Trzeba również dostrzegać ludzi i ich potrzeby. W województwie lubuskim działa wiele firm odpowiedzialnych społecznie. Dowodem jest zainteresowanie konkursem „Biznes wrażliwy społecznie”. Prowadzi go Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Do konkursu zgłoszono 35 inicjatyw, 11 przeszło do drugiego etapu. Choć organizatorzy nie ujawniają szczegółów, zapewniają, że przekrój firm i działań społecznych jest bardzo duży. Do inicjatyw zalicza się m.in. współpraca przedsiębiorstw z fundacjami czy organizacjami pozarządowymi.

Spotykamy się już bezpośrednio z firmami. Rozmawiamy, poniekąd też edukujemy, pokazujemy, że można na przykład współpracować z fundacjami tutaj, lokalnie, na naszym polu. To nie musi być ogromna organizacja pozarządowa mieszcząca się gdzieś w Warszawie. I biznes może wspierać taki podmiot. Każdy to troszeczkę po swojemu robi – jedni bardziej intuicyjnie, drudzy mają to mocniej zaplanowane. Natomiast dla nas nie ma to większego znaczenia. Doceniamy każdą dobrą praktykę w zakresie zaangażowania społecznego.Agata Karchut

Gala finałowa konkursu „Biznes wrażliwy społecznie” – 3 grudnia w skansenie w Ochli. OWES zorganizuje ją razem z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej.

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej przygotował też szkolenie z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. W ten sposób odpowiadają na zapotrzebowanie przedsiębiorców. Spotkanie poprowadzi dr Marta Karwacka.

Jest to ekspert do spraw społecznej odpowiedzialności biznesu, rekomendowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Ale co też istotne, jest to osoba, która w tym temacie istnieje od ponad 10 lat. W kwestii teoretycznej, ale też praktycznej. Współpracowała z dużymi firmami, takimi jak KGHM, Henkel, Nestle. Z jednej strony może to być szkolenie dla firm, które już coś robią, ale też dla tych, które chciałyby dotknąć tematu.Monika Robaszyńska

Szkolenie „Społecznie Odpowiedzialny Biznes (CSR)” odbędzie się 5 grudnia o 9:00 w siedzibie OWES-u. Ośrodek przyjmuje zgłoszenia do 30 listopada.

Godzina Rektorska – Monika Robaszyńska, Agata Karchut

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: