AUDYCJE 96 FM:KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Wraca Magna Opera Sacra

Po dwóch latach nieobecności wraca cykl Magna Opera Sacra, który odbywał się w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze. Pandemia zatrzymała lubuskich muzyków, ale wydarzenie wraca i to już 26.11.2022. 

Organizatorzy przygotowali koncert Stworzenie świata“ skomponowane przez Josepha Haydna. O oratorium rozmawialiśmy z dr hab. Bartłomiejem Stankowiakiem dyrektorem Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Oratorium “Stworzenie Świata” jest wyjątkowe z powodu angażowania ogromnych sił wykonawczych. Potrzebna jest duża orkiestra, soliście czy także chór. W ramach naszego cyklu toczy się niezwykłych rozmiarów dzieło.

 

Jak długo po takiej przerwie trwało przygotowanie wydarzenia?

Przez ten czas pracowaliśmy nad mniejszymi projektami które mogliśmy realizować w trakcie pandemii. Natomiast cykl przygotowawczy do takiego koncertu trwa około roku.

 

Dzieło muzyczne niezwykłe, skomponowane przez wielkiego klasyka wiedeńskiego zobaczymy w sobotę 26.11.2022 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze o godzinie 18:00. Wydarzanie jest biletowane.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00