ZIELONA GÓRA:

WOŚP! Relacja na żywo spod Centrum Biznesu!

14:00 – Na scenie pojawiły się dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 21 i nr 9. Mimo deszczowej pogody pod sceną zebrała się spora grupa, która wysłuchała występu “aniołków”.

14:37 – Aktualnie do występu przygotowuje się zespół Zwrot akcji, a cierpliwą publiczność bawią konferansjerzy dobrze znani z naszej anteny – Mateusz Kasperczyk i Mateusz Jędraś.

14:50 – W naszym studiu przed chwila pojawiła się Grupa Legion 501. Co to takiego? To grupa ludzi, którzy wcielają się w postaci znane z Gwiezdnych wojen. Dziś w tłumie będziecie mogli zobaczyć m.in. szturmowców, Człowieka Pustyni i Admirała Imperialnej Floty.

14:55 – Od kilku minut na scenie gra zielonogórski zespół Zwrot akcji. Pop – rockowe granie z elementami funk rozgrzewa publikę oraz wolontariuszy. Dziś wszyscy zbierają pieniądze w jednakowych białych koszulkach z logo WOŚP, wypatrujcie ich w tłumie.

15:05 – Dla wszystkich zainteresowanych licytacjami, pierwsza z nich rusza punktualnie o 15:30. Nie żałujcie pieniędzy bowiem zasilą one tegoroczny cel. Dla przypomnienia WOŚP zbiera tym razem na pompy insulinowe dla ciężarnych kobiet z cukrzycą oraz na ratowanie życia wcześniaków.

15:10 – Naszym kolejnym gościem był Robert Lisowski z IV Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego Czerwieńsk, który serwuje zielonogórzanom gorąca grochówkę oraz prezentuje wojskowy sprzęt. Już wkrótce pojawi się także Małgorzata Stanisławska, rzecznik  komendy zielonogórskiej policji. Porozmawiamy o zabezpieczeniu dzisiejszej imprezy.

15:25 – Zwrot akcji powoli kończy swój występ. Po nich pierwsza licytacja gadżetów przekazanych na aukcje WOŚP. Między innymi będzie można wylicytować ręcznie robiony zamek z zapałek.

15:45 – Do dzisiejszej akcji przyłączył się także Lubuski Teatr. Wszyscy posiadacze wośpowych serduszek płacą 10 złotych za wejście na spektakl “Po prostu Leon, po prostu”. Wszystkie pieniądze z biletów zasilą WOŚP. Za to na scenie instaluje się już zespół Jared. Spodziewajcie się mocnej dawki  punk rocka.

15:50 – Nasi goście opowiedzieli nam o przebiegu dzisiejszej akcji z każdej strony. Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze uspokoiła, że wszystko przebiega bardzo spokojnie. Za to nasz kolejny gość Arkadiusz Stępniak z Poczty Polskiej SA poinformował nas, że w Zielonej Górze działa około 300 wolontariuszy, pieniądze zlicza 12 osób, a ostatni wolontariusze muszą rozliczyć się na poczcie do godziny 20:00.

16:00 – Znamy pierwsze obliczenia Zielonogórskiej Poczty Polskiej! Na godzinę 15:30 kwota zebrana przez nasze miasto wynosiła 6240, 05 złotych!

16:15 – Na scenie gra zespół Jared , a my czekamy na kolejna licytację. Pierwszy zestaw poszedł za 250 złotych. W kolejnym znajdziecie m.in. Wieżę Eiffla zrobioną z zapałek. Szykujcie portfele!

16:30 – Zespół Jared powoli kończy swój występ, a my podpytaliśmy kolejnych gości o bezpieczeństwo. Krzysztof Niciński szef sztabu ratownictwa Zielona Góra potwierdził słowa rzecznik policji – W mieście jest bezpiecznie, ratownicy dwójkami patrolują teren imprezy i w każdej chwili są gotowi udzielić pomocy.

16:45 – Jared bisuje, indexowa szafa gra, a tymczasem już o 17:00 w Kawonie rusza Kabareton. Wstęp kosztuje tylko 10 złotych , a wszystkie pieniądze zasilą konto fundacji Jurka Owsiaka. Wystąpią dla Was Inicjatywa Sceniczna Fruuu1/2 kabaretu Słoiczek po Cukrze oraz Kabaret Tiruriru.

16:55 – Olga Raczyńska, rzecznik zielonogórskiego sztabu WOŚP była gościem w naszym studiu. Dowiedzieliśmy się między innymi, że członkowie sztabu będą dziś pracować całą noc, dopóki nie rozliczą wszystkich pieniędzy i nie wyślą tej kwoty do Warszawy. Jak co roku w sztabie panuje spore zamieszanie, ale jest to wpisane w taka imprezę, na której tak wiele się dzieje – mówiła Olga. Tymczasem w naszym studiu gościmy teraz zespół Jared.

17:05 – Nasi goście nie dość, że wystąpili na scenie WOŚP, to jeszcze postanowili wystawić się na aukcję. Jesli marzy Wam się  prywatny koncert zespołu Jared, to śmiało licytujcie! . A na scenie kolejny koncert, tym razem grają dla Was Odkrywcy Nieodkrytych Lądów.

17:15 – W naszym mobilnym studiu gościliśmy Kaję Rostkowską. Wicenaczelna Radia Index opowiedziała o tym jak nasza rozgłośnia pomaga Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Zdanie Kai najbardziej widowiskowym elementem jest specjalna szafa grająca, którą specjalnie dla radia przygotowali zielonogórscy graficiarze. Zdaniem wiceszefowej Indexu szafa cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

17:20 – Dwójka naszych dj-ów, która od początku prowadziła koncerty i licytacje na scenie pod Centrum Biznesu – Mateusza Kasperczyka i Mateusza Jędrasia,  zastąpili Daria Kubasiewicz i Remigiusz Grześkiewicz. Od tej pory to właśnie oni będą rozgrzewali zielonogórską publiczność.

17:33 – Przy sztabie WOŚP w Centrum Biznesu funkcjonuje sklep z artykułami Orkiestry. W naszym mobilnym studiu gościła Agnieszka Klukowska, która czuwa nad działalnością sklepu. Agnieszka powiedziała, że w sklepie możemy dostać wszystkie artykuły z logo WOŚP. Klukowska cieszy się z tego, że zielonogórzanie kupują tak wiele gadżetów. W tamtym roku, w sklepie, udało się zebrać około 4 tys. złotych. W tym roku, zdaniem Agnieszki Klukowskiej suma ta będzie większa. Cały dochód ze sprzedaży zasili konto WOŚP.

17:40– Na placu działa sklep WOŚPu, w którym dużym zainteresowaniem cieszą się koszulki oraz kubki z logo WOŚP. Również działają stoiska gastronomiczne gdzie każdy może kupić ciepłe jedzenie. Natomiast na scenie publiczność rozgrzewa zespół ONL.

17:45– Naszym kolejnym gościem jest rzecznik sztabu WOŚP, Olga Raczyńska, która opowiedziała nam o przygotowaniach do Światełka do Nieba oraz o występie Teatru Ognia Prometeusz, w którym będzie występować.

17:55 – Już za chwilę na scenie pojawi się Miss Ziemi Lubuskiej Ewelina Kleszczyńska, która odda na licytację swoją koronę.

18:00– Zielonogórski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrał juz ponad 21 tys. złotych. Oby tak dalej!

18:04 – z naszego studia wyszła właśnie Agata Miedzińska. Szefowa Zielonogórskiego Ośrodka Kultury mówiła o wsparciu jakie orkiestra otrzymuje od ZOK-u. Pomoc ta polega na dostarczeniu nagłośnienia. Organizatorzy imprez z ZOK-u służą także tzw. know how, a członkowie Pokojowego Patrolu z całej Polski nocują w pomieszczeniach ośrodka kultury. My czekamy na Miss Ziemi Lubuskiej i żużlowców Falubazu, którzy po 18 odwiedzą nasze studio

18:10 – Korona Miss Ziemi Lubuskiej oraz gadżety żużlowców zielonogórskiego Falubazu zostały zlicytowane za 400 złotych! Na scenie odbywają się dalsze licytacje.

18:25 – cieszy się, że udało się sprzedać koronę Miss Ziemi Lubuskiej. Jej zdaniem 400 złotych, które zasili konto orkiestry to bardzo dużo. Ewelina, która jest także chearleaderką Zastalu Zielona Góra zostaje przy scenie. Jeżeli chcecie ją spotkać musicie pojawić się na parkingu przed Centrum Biznesu.

18:31 – Z naszego studia wyszedł Patryk Dudek, który wraz z kolegami z Falubazu Zielona góra wspomagał Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nasi żużlowcy wraz z Andrzejem Huszczą, trenerem jadą teraz do Sulechowa by i tam wspomóc zbiórkę dla chorych dzieci.

18:40- Zakończyła się bardzo zacięta licytacja kasku Wicemistrza Świata, żużlowca Andreasa Jonssona, który wraz z pamiątkowym medalem, jednym z dziesięciu na świecie medalem został wylicytowany za 1750 złotych!

18:45 – Scenę do czerwoności rozgrzewa zespół Rage Against The Machine Band. A już po ich koncercie czekają nas kolejne licytację.

18:53 – Po 19 pojawi się u nas Wioleta Haręźlak (wiceprezydent Zielonaj Góry), która wystawiła na licytację mycie okien. Tak, tak, dobrze widzicie. Ktoś kto wylicytuję tę usługę zaprosi panią wiceprezydent Zielonej Góry do siebie do domu, a ona umyje mu lub jej okna…

19:07– Zebraliśmy już ponad 39 tysięcy złotych a ta suma wciąż rośnie!

19:12Mam nadzieję, że pracownicy Palmiarni nie zrzucą się i nie wykupią mnie do mycia okien, powiedziała wiceprezydent Zielonej Góry. Wioleta Haręźlak przed chwilą opuściła studio Akademickiego Radia Index. Zastępca prezydenta miasta zdradziła też, że wspomaga dziś Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy od godziny 13:00. Wioleta Haręźlak wyjaśniła, że zielonogóski magistrat wspiera sztab orkiestry w Zielonej Górze pod względem logistycznym. Chodzi o różnego rodzaju pozwolenia, dzięki którym można zorganizować taką imprezę, jak ta dzisiejsza, pod Centrum Biznesu.

19:30 – Zespół Rage Against The Machine Band do czerwoności rozgrzał zielonogórską publiczność! Tłum pogował i szalał w rytm utwór: “Gdzie się podziała ciocia?”. Wśród nich znalazły się nasze reporterki Patrycja i Hanka, które dały się porwać tłumowi oraz bawiły się wraz z nimi. Właśnie teraz zaczynają się kolejne licytacje. A tuż po nich gorący występ Teatru Ognia Prometeusz!

19:33 – Właśnie oddaliśmy naszą puszkę z szafy grającej Akademickiego Radia Index. Dokładną kwotę, którą zebraliśmy poznamy jutro. Wciąż można wesprzeć orkiestrę na licytacjach, które odbywają się na scenie przed Centrum Biznesu.

19:42 – Wiemy już, ile kosztuje mycie okien przez Wioletę Haręźlak. Wiceprezydent Zielonej Góry umyje okna za 1,2 tys. zł.

19:59 – już za kilka minut nastąpi ostatni, prawdopodobnie najbardziej wzruszający moment tego wieczoru – w Zielonej Górze, po całym dniu koncertów, atrakcji i licytacji, wreszcie zabłyśnie “Światełko do nieba”… Kończymy naszą relację i idziemy wziąć udział w tej pięknej chwili! Sie ma!

Autor: Radio Index

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: