ZIELONA GÓRA:

WOŚP 2018 tuż tuż! Finałowe nowinki m.in. dla wolontariuszy

Z organizacją imprezy czekali zwykle do ostatniej chwili. Teraz członkowie sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zielonej Górze zebrali się szybciej i poszukują pomocników. Ruszyła baza wolontariuszy 26. finału WOŚP.

Zielonogórski sztab zadeklarował, że w kweście weźmie udział 300 ochotników. Będzie jednak próbował znaleźć więcej chętnych. Poszukiwania ułatwi internetowa rejestracja wolontariusza.

Można się rejestrować na trzy sposoby. Tradycyjnie, przyjść do sztabu, wypełnić ankietę i wygenerować upoważnienie. Drugi sposób – internetowy, trzeci – pół na pół. My wybraliśmy sposób najprostszy, czyli internetowy. Każdy wolontariusz powinien wejść na stronę wolontariusze.wosp.org.pl/login i tam dokonać rejestracji. Jeżeli ma ukończone 18 lat, zakłada swoje konto, jeżeli jest to osoba niepełnoletnia, robi to za nią opiekun prawny.Krzysztof Niemiec

Do grona wolontariuszy może dołączyć każdy bez względu na wiek. Osoby powyżej 16 lat będą mogły kwestować same. Młodsze – pod nadzorem dorosłych. Po rejestracji należy zgłosić się do sztabu w celu weryfikacji danych i otrzymania identyfikatora. Będzie zlokalizowany na portierni Urzędu Miasta. Innych niezbędnych informacji Krzysztof Niemiec udziela pod numerem 603 30 74 50.

Rejestracja wolontariuszy potrwa do 8 grudnia.

Nowością w tym roku będą również relacje na żywo z przebiegu finału. WOŚP-owe wydarzenia i zbiórkę będziecie mogli śledzić na Facebooku zielonogórskiego sztabu i antenie Akademickiego Radia Index.

Będzie na bieżąco audycja całodniowa, gdzie pojawią się wszystkie informacje. Będzie to na żywo. Nie dość więc, że w internecie, na Facebooku, to jeszcze w Radiu Index.Filip Gryko, przewodniczący sztabu WOŚP w Zielonej Górze

Oprócz wolontariuszy mile widziani są również sponsorzy i ofiarodawcy gadżetów do licytacji. Co do gwiazd finału, sztab dozuje napięcie. Tego, kto wystąpi na zielonogórskim deptaku, mamy dowiedzieć się za około 2 tygodnie.

W tym roku w finale WOŚP w Zielonej Górze zebrano ok. 317 tysięcy złotych. Jak będzie w 2018? Dowiemy się 14 stycznia. Pieniądze ze zbiórki będą przeznaczone na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: