ZIELONA GÓRA:

Co dalej z WOSiR-em w Drzonkowie? Szykują się kolejne inwestycje

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie jest jednym z ważniejszych punktów promocji aktywnego trybu życia w regionie,  a nawet w Polsce. Dlatego konieczne są ciągłe modernizacje, żeby instytucja spełniała swoją funkcję.

W ramach planu inwestycyjnego Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie w latach 2010-2016 przeprowadzono szereg prac. Wśród nich znalazła się modernizacja kompleksu hotelowego, basenów, hali tenisowej czy strzelnicy. W sumie na inwestycje przekazano ponad 57 mln zł. Nie oznacza to jednak zakończenia prac na terenie ośrodka. W nowej strategii przewidziano przeprowadzenie kolejnych prac, których koszt szacuje się na ponad 42 mln zł.

Zaplanowano m.in. budowę dwóch profesjonalnych, całorocznych płyt piłkarskich i boiska ze sztuczną wielofunkcyjną nawierzchnią. Ponadto na terenie ośrodka ma pojawić się siłownia plenerowa. Prace nad tym projektem mają potrwać do 2018 r. a ich koszt to ponad 6 mln zł.

Jednym z najdroższych z planowanych projektów, będzie budowa polsko-niemieckiego centrum jeździeckiego. W jego skład miałyby wchodzić hala jeździecka z pełnym zapleczem, boksy na 50 koni i jednostki mieszkalne. Koszt wybudowania obiektu szacuje się na 18 mln zł.

W strategii znalazły się również plany dotyczące wykorzystania odnawialnych źródeł energii na terenie ośrodka, wykonanie kanalizacji deszczowej, rozbudowanie stacji uzdatniania wody, czy modernizacja obiektów pod względem zabezpieczeń przeciwpożarowych.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

 

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: