ZIELONA GÓRA:

Wokół mostu w Cigacicach: prezydent odpowiada na pytania radnego

W ubiegłym miesiącu radny Marek Budniak złożył interpelację do prezydenta Janusza Kubickiego, dotyczącą obecnej sytuacji mostu w Cigacicach. Na pytania radnego pojawiły się już odpowiedzi miasta.

Ze względu na stan techniczny, miesiąc temu most został wyłączony z ruchu dla pojazdów powyżej 3,5 tony. Stanowi to największe utrudnienie dla rolników, którzy nie mogą przejechać na swoje pola. Jak możemy przeczytać w interpelacji radnego, obiecana była pomoc rolnikom w rozwiązaniu tej niewygodnej sytuacji, poprzez wprowadzenie indywidualnych pozwoleń na przejazd.

Dotychczas jednak nic w tej kwestii się nie zmieniło. I jak możemy przeczytać w odpowiedzi prezydenta – wciąż się nie zmieni. – Z uwagi na stan techniczny mostu aktualnie nie przewiduje się żadnych indywidualnych pozwoleń na przejazd przez obiekt pojazdem cięższym niż 3,5 t. – czytamy w odpowiedzi Janusza Kubickiego. Jednocześnie pojawiają się informacje co do harmonogramu realizacji remontu mostu.  –  Harmonogram realizacji remontu mostu w Cigacicach uzależniony jest od przyznania środków finansowych na przedmiotowy cel. Aktualnie oczekuje się na decyzję Prezesa Rady Ministrów w przedmiotowym zakresie – odpowiada prezydent.

Dokument zawierający pełne pytania radnego i odpowiedzi prezydenta można przeczytać na stronie Urzędu Miasta.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: