ZIELONA GÓRA:

Wokół mostu w Cigacicach: premier zdecyduje o dofinasowaniu remontu, kierowcy proszą o ręczne kierowanie ruchem

Radna Ruchu Miejskiego dr Anita Kucharska-Dziedzic domagała się od prezydenta informacji dotyczącej planowanych działań wobec mostu w Cigacicach. 27 czerwca złożyła do miasta interpelację, w której pytała o termin remontu mostu, a także organizację ruchu samochodów ciężarowych i autobusów w sytuacji kierowania ruchu przez Cigacice w przypadku zablokowania trasy S3.

Odpowiedź w imieniu prezydenta miasta, złożona przez wiceprezydenta Krzysztofa Kaliszuka, właśnie wpłynęła. Jaka zatem przyszłość czeka most?

Niestety obecna sytuacja nie jest jeszcze klarowna. – Uprzejmie informuję, że starosta zielonogórski wystąpił z  wnioskiem do Premiera RP o udzielenie dotacji na remont mostu w Cigacicach. Aktualnie żadnych terminów nie można określić, gdyż nie ma jeszcze odpowiedzi w tej sprawie. Natomiast odnośnie zakazu ruchu samochodów ciężarowych powyżej 3,5 tony, należy podkreślić, że zakaz ten obowiązuje stale, niezależnie od sytuacji zablokowania trasy S3 – informuje Krzysztof Kaliszuk w oficjalnej odpowiedzi miasta.

Na obecną sytuację mostu zwrócił także uwagę radny PiS Jacek Budziński. – Kierowcy proszą policję o ręczne kierowanie ruchem na starym moście w Cigacicach w momentach, gdy z różnych przyczyn (wypadki, powroty znad morza) tworzą się korki. Ostatni weekend pokazał, że jest to konieczne, gdyż korek sięgał Nowego Świata. Jednocześnie ze strony Zielonej Góry przed światłami stało kilkanaście samochodów. Światła na moście puszczają ruch z obu stron tak samo często, a natężenie korków potafi być bardzo duże. Stąd prośba o ręczne kierowanie ruchem w takich sytuacjach, a podczas wakacji będą one częstsze – pisał radny Budziński w interpelacji z 27 czerwca.

Jest szansa, że opisywana przez radnego sytuacja się zmieni, zwłaszcza, że podjęto już stosowne kroki. – Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze w newralgicznych sytuacjach kieruje w ww. rejon patrole Wydziału Ruchu Drogowego celem ręcznego kierowania ruchem pojazdów, przemieszczających się starym mostem w Cigacicach. W tej sprawie z wnioskiem wystąpiła już Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Podczas okresu wakacyjnego planowane są patrole w szczególności w piątki na II zmianie do udrożnienia drogi w kierunku Sulechowa oraz w soboty i niedziele w godzinach popołudniowych i wieczorowych – w kierunku Zielonej Góry – odpowiada K. Kaliszuk.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: