ZIELONA GÓRA:

„Wojna wyborcza trwa”. Olimpia Tomczyk-Iwko nt. budżetowej akcji PO

Nie tylko dziennikarze biorą pod lupę zielonogórski budżet obywatelski. Słowa krytyki związane z jego promowaniem płyną też z Kukiz’15.

Olimpia Tomczyk-Iwko uważa, że klub radnych Platformy Obywatelskiej wykorzystuje inicjatywę do promocji samego siebie. Jej zdaniem kampania informacyjna o BO jest potrzebna. Nie może jednak być sygnowana przez partię.

Budżet obywatelski nie jest kwestią partyjną, nie polityczną. Absolutnie. A tutaj partia próbuje podpiąć się pod budżet obywatelski jako pod swój pomysł. To jest śmieszne, ponieważ szereg społeczników było zaangażowanych w ten projekt. Nie popieram takich działań. Myślę, że to po prostu brak pomysłu na siebie.

Przypomnijmy – negatywną reakcję wywołały plakaty informujące o budżecie obywatelskim. Skrytykowano także materiały, które dotyczą posterunków obywatelskich. Brakuje na nich oficjalnego logo BO, jest natomiast kolorystyka i logo Platformy.

Ruch Kukiz’15 zamierza włączyć się w budżet obywatelski. Za pośrednictwem Olimpii Tomczyk-Iwko zapowiada współpracę ze społecznikami.

Pomysłów mamy naprawdę dużo. Zresztą braliśmy udział w zeszłorocznej edycji, więc temat jest nam znany od podszewki.Olimpia Tomczyk-Iwko

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: