PIŁKA NOŻNA:ZIELONA GÓRA:

Wojciech Okińczyc: Lechia? Nigdy nie mów nigdy

Ma w papierach grę m.in. w Zawiszy Bydgoszcz, Podbeskidziu Bielsko-Biała czy Rakowie Częstochowa, ale lokalni kibice piłkarscy najbardziej pamiętają go z Lechii. Wojciech Okińczyc był gościem programu Piłkarska Zielona Góra.

35-latek obecnie strzela gole na B-klasowych boiskach w barwach Stali Jasień, do której dołączył przed tym sezonem. Pytany w Radiu Index o powrót do Lechii Zielona Góra powiedział: – nigdy nie mów nigdy.

W dzisiejszych czasach składanie deklaracji jest trudne. Życie pisze różne scenariusze i wszystko może się wydarzyć. Ja nigdy nie zamykam pewnych spraw, ale obecnie mam tyle obowiązków rodzinnych i zawodowych, że taka forma trenowania, jaką mają chłopaki w Zielonej Górze jest dla mnie nieosiągalna.

Na dziś Okińczyc jest zawodnikiem Stali Jasień, która w żarskiej B-klasie nie ma sobie równych, jesienią wygrywając wszystkie mecze. Wiosna w B-klasie miała nastać z końcem marca, ale już wiadomo, że na granie na tym szczeblu rozgrywek trzeba będzie jeszcze poczekać. Jak długo? Tego na razie nie wiadomo, na razie lockdown w całym kraju ma obowiązywać do 9 kwietnia. W tym czasie wszystkie amatorskie rozgrywki, a wiec od IV ligi w dół są zawieszone.

Na pewno trenować nie możemy. Wiem, że są próby poradzenia sobie z tą sytuacją przez związki wojewódzkie. Czytałem artykuł, że Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej i Zachodniopomorski rozmawiają z klubami IV ligi i niżej. Jedyne, co możemy robić teraz, to trenować indywidualnie, żeby nie zmarnować okresu styczniowo-lutowego. Mam nadzieję, że po świętach wszystko wróci do normy i będziemy mogli grać.

Cała rozmowa z Wojciechem Okińczycem na wZielonej.pl. W niej też trochę wspomnień z piłkarskiej przygody Okińczyca. Najlepszy piłkarz z jakim grał? Adrian Mierzejewski. Najtrudniejszy rywal, z którym się mierzył? Belgijski obrońca – Vincent Kompany.

Piłkarski weekend:

  • sobota, 20 marca: 22. kolejka III ligi, Lechia Zielona Góra – Gwarek Tarnowskie Góry, 15:00 (transmisja: Facebook Lechii Zielona Góra)
  • niedziela, 21 marca: 3. kolejka Centralnej Ligi Juniorów do lat 17, GKS Tychy – Lechia Zielona Góra, 13:00
  • niedziela, 21 marca: 3. kolejka Centralnej Ligi Juniorów do lat 15, TS Masterchem Przylep – FC Wrocław Academy, 12:00 (transmisja: Facebook TS Masterchem Przylep)

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: