ZIELONA GÓRA:

WKU wytrenuje kobiety w samoobronie!

Wojewódzka Komenda Uzupełnień w Zielonej Górze organizuje kolejną edycję szkolenia dla kobiet z samoobrony. Już nie będą bały się wracać późną nocą z autobusu, czy też imprezy. W przypadku zaczepek, czy ataku – będą mogły pokazać, że potrafią się bronić, tym bardziej, że nauczą ich tego wojskowi instruktorzy.

Szkolenie przeznaczone jest dla kobiet powyżej 18. roku życia, które są ochotniczkami spoza resortu obrony narodowej. Warunkiem udziału w zajęciach jest niekaralność, dobry stan zdrowia oraz polska narodowość. Techniki będą uczyć najlepsi wojskowi instruktorzy, którzy od lat szkolą mundurowych z samoobrony i walki wręcz. Tego typu zajęcia odbywają się od ubiegłego roku w 30 polskich miastach. Wszystko po to, aby kobiety mogły poczuć się bezpieczniej, nie wpadać w panikę, a oprawcy pokazać, gdzie jest jego miejsce.

Zgłoszeń można dokonać do 15 czerwca, a rozpoczęcie zajęć planowane jest na wrzesień. Więcej informacji znajdziecie na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej, a bezpośrednich informacji dotyczących kursu szukajcie w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Zielonej Górze.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: