ZIELONA GÓRA:

Wkrótce nabór do miejskich żłobków. Dzieci przyjmie m.in. placówka na Wojska Polskiego

Od września ruszy nowy miejski żłobek, a tak naprawdę – filia istniejącej już placówki. Miejski Żłobek nr 1 będzie miał dwie siedziby: przy ulicy Wandy i alei Wojska Polskiego. W dawnym żłobku niepublicznym trwają właśnie prace przygotowawcze.

– Szykujemy zapytania ofertowe na zakup mebli do żłobka, wykonujemy również prace związane z bezpieczeństwem dzieci – wyjaśniła Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta.

Chodzi przede wszystkim o ochronę przeciwpożarową i drobne prace związane z estetyką, czyli malowanie, przygotowanie sal na przyjęcie dzieci. I prace związane z otoczeniem tego budynku – plac zabaw, jak również zagospodarowanie terenu pod potrzeby najmłodszych dzieci.Wioleta Haręźlak

W tym roku miasto planuje uruchomić w placówce 38 miejsc dla dzieci. Nabór do filii żłobka rozpocznie się niebawem, bo już 2 marca.

Planujemy uruchomić w pierwszym roku 38 miejsc dla najmłodszych dzieci z Zielonej Góry. Miejsca te będą dedykowane matkom, które wracają na rynek pracy. Czyli tym, które były na urlopie macierzyńskim bądź wychowawczym. Te matki będą traktowane bardzo preferencyjnie. Chcielibyśmy, aby mogły spokojnie wrócić do pracy, a dzieci były pod bardzo dobrą opieką. Docelowo chcielibyśmy, aby w tym żłobku było utworzone przynajmniej 96 miejsc.Wioleta Haręźlak

Aby zwiększyć liczbę miejsc w żłobkach, miasto będzie starało się o fundusze zewnętrzne. Planuje przeznaczyć je na kolejne remonty i modernizacje. – Chcemy zobaczyć, jakie mamy szanse w pozyskaniu środków z programu Maluch Plus. Pierwszym sprawdzianem będzie aplikowanie o te środki na filię żłobka przy alei Wojska Polskiego. W tym roku chcielibyśmy złożyć wniosek – mówi Wioleta Haręźlak. Rozważana jest również rozbudowa żłobków przy ulicy Braniborskiej i Wiśniowej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: